Через третю хвилю COVID-19, яка насувається на Україну, в уряді прийняли рішення про введення більш жорстких карантинних обмежень

Починаючи з 23 вересня всі області України опиняться в так званій жовтій карантинній зоні, що передбачає суворіші карантинні обмеження для невакцинованих громадян та закриття низки громадських закладів. Таке рішення спільно з Держкомісією з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняв Кабінет міністрів України.

Передбачається, що з 23 вересня масові заходи (на кшталт концертів) в Україні будуть відбуватися лише за наявності 4 кв.м. на одну особу, ресторани обмежать кількість відвідувачів (до 4-х осіб за столиком), а кінотеатри будуть заповнені не більш як на дві третини. Крім того, українців знову зобов'яжуть носити маски у приміщеннях та змусять дотримуватися не менш як 1,5-метрової дистанції між особами.

Від попередніх карантинних обмежень новий карантин відрізнятиметься тим, що українці, які отримали обидві (чи навіть одну) дози вакцини, матимуть певні "бонуси". Зокрема, перелічені заборони не стосуватимуться тих громадських закладів, 80% відвідувачів і персоналу яких матимуть щеплення. Своєрідною "перепусткою" стане також наявність негативного ПЛР-тесту, який повинен бути зроблений не пізніше, ніж в останні 72-години.

Варто додати, що перевіряти наявність щеплення в уряді пропонують за допомогою електронних COVID-сертифікатів: жовтого (одна доза вакцини) та зеленого (дві необхідні дози). Наразі в Міністерстві цифрової трансформації готові запустити електронні сертифікати в тестовому режимі - для цього громадянин має встановити додаток "ДІЯ".

Нагадаємо, в Міністерстві освіти заявили про закриття низки навчальних закладів по всій Україні через недотримання карантинних обмежень та низький рівень вакцинації серед персоналу.