У Tesla заявили про готовність продавати свою розробку автопілоту

Під час щорічних зборів акціонерів Tesla Ілон Маск розповів, що готовий продавати власну технологію автопілоту іншим автозаводам. Маск заявив, що може ліцензувати технологію "Повне автономне керування" (FSD), після чого буде готовий продавати її іншим автовиробникам.

"Автопілот стане чудовою паличкою-виручалочкою та запобіжником аварій, це не та технологія, яку ми хочемо лишити тільки для себе. Я вважаю, що морально правильно буде ліцензувати її та пропонувати автовиробникам, якщо вони захочуть її використовувати", - заявив очільник Tesla.

Перша версія автопілоту була презентована у 2014 році, у жовтні 2020 року Tesla почала бета-тестування нового рівня автопілоту, проте власники бета-версії є лише співробітники компанії.

Дехто з автовласників обурюється, що адже Tesla ще нікому не надав Full Self-Driving.

Енді Слай, власник Model 3, який купив пакет FSD, прокоментував:

"Tesla пообіцяла "кнопку завантаження" для власників, які заплатили за її програмне забезпечення Full Self-Driving Beta, але недавно її замінили на "кнопку запиту". "Кнопка запиту" запускає випробувальний період, коли Tesla намагається оцінити ваші навички водіння за допомогою системи "оцінки безпеки", яку сам Маск визнає не ідеальною, а потім запускає бета-версію FSD на основі цієї оцінки".

Раніше Tesla оголосила, що почне розгортання FSD Beta для перших 1000 власників з відмінною оцінкою, а потім поступово випустить програмне забезпечення для більшої кількості людей з більш низькими оцінками.

Сам Маск поки наголошує, що є деякі проблеми з системою оцінки безпеки Tesla. На зустрічі його запитали про те, яку він сам має оцінку безпеки, але він розгубився і не зміг відповісти.

Для повністю автономного водіння, яке наразі часто зазнає невдачі суспільство та дорожня інфраструктура має поступово «дорости». Адже їхати на автопілоті по дорозі, де автомобілями керують люди, та не мати змоги вчасно реагувати на ситуацію, може спричинити до ще більших та серйозніших аварій. Тому, для того, щоб система «Повне автономне керування» працювала, необхідно, щоб принаймні більшість авто були з такими самими системами, інакше така машина на першому ж розі потрапить в ДТП.

Космічний інтернет Маска «Старлінк» буде запущений в листопаді, українцям недоступний.

Компанія Lucid Motors представила надпотужний електрокар з системою ADAS, «DreamDrive».

В Україні планують побудувати перший платний автобан з залученням іноземних інвестицій.