Укрзалізниця озвучила свої плани прокласти колії до підйомників Буковелю

Директор філії "Пасажирська компанія" УЗ Олександр Перцовський розповів про плани на майбутнє щодо нової колії та прямих потягів, які будуть поєднувати великі міста з гірськолижними курортами, зокрема, з Буковелем.

Користуючись досвідом європейських країн, в Укрзалізниці хочуть подовжити колію від станції у Татарові до самого Буковелю. Однак цей план довгостроковий, бо вимагає аналізу, вивчення та пошуку інвесторів.

"Наразі це на рівні попереднього технічного обґрунтування. Вивчається, які траси можна прокласти, адже рельєф там непростий, уздовж річки необхідно будувати тунелі. Це вимагає вагомих інвестицій. До речі, є зацікавлені в цьому приватні інвестори", - зазначив топ-менеджер УЗ.

Він також зазначив, що сума з якої потрібно стартувати наразі – один мільярд гривень. Але, на думку Перцовського, ця сума може значно змінитися після проведення геологічних та геодезичних вимірювань, та від того чи буде проведено електрифікацію цієї ділянки залізниці.

Також очільник філії УЗ зазначив, що це довгостроковий проєкт, та займе не менш як рік від початку прийняття рішення.

Наразі планується покращення інфраструктури тих станцій, які знаходяться поблизу курорту, це Татарів та Ясіня. Перцовський заявив, що буде змінено вокзальний комплекс та збільшення платформи на станції Татарів. Крім того, планується будівництво стоянки для туристичних автобусів.

"Слід подовжити платформу, тому що на невеликих гірських станціях є обмеження по кількості вагонів, які вони можуть приймати, а також там надто вузькі перони, вони зовсім незручні для людей зі спортивним спорядженням", - заявив Перцовський.

Поліпшення інфраструктури в планах на найближчі рік-два, зазначив топ-менеджер.

"Плануємо за рік-два перетворити їх в пересадочні хаби, звідки туристи будуть відправлятися безпосередньо на довколишні курорти. Зараз туристам приходиться долати довгий шлях з Івано-Франківська."

Нещодавно Укрзалізниця презентувала всю пророблену роботу з поліпшення рейсів та вдосконаленню маршрутів. Також у комипанії показали на скільки зріс прибуток компанії у вересні.

"Впродовж січня — вересня 2021 року Укрзалізниця отримала 468,8 млн грн збитків, що у 3,6 разів менше, ніж у першому кварталі цього року та втричі менше першого півріччя. Фактично збитки скорочено на 1 млрд грн. У вересні Укрзалізниця отримала прибуток — майже 321,9 млн грн".

Укрзалізниця запустила 19 нових потягів, та скоротила тривалість найдовших рейсів.

Укрзалізниця запланувала придбати 80 нових електропоїздів за 32 млрд грн.

В Україні заявили про запуск космічної ракети та супутників, скільки планують витратити грошей.