Закон "Про індустріальні парки" завдяки передбаченим у ньому пільгам та компенсаціям, допоможе привабити в Україну інвесторів

Кількість індустріальних парків в Україні вже за три роки може збільшитись: підставою для такого оптимістичного прогнозу в уряді вважають прийняття Верховною Радою Закону "Про індустріальні парки", який, після підписання документу президентом Володимиром Зеленським, набув чинності на початку жовтня.

Закон передбачає низку пільг та компенсацій для інвесторів, які планують "вкладатися" в українські індустріальні парки. Зокрема, серед стимулів, якими збираються привабити інвесторів, в Міністерстві розвитку громад і територій окремо виділяють:

  • часткову (а в деяких випадках - повну) компенсацію відсоткової ставки за кредитами, які будуть братися з метою облаштування господарської діяльності у межах індустріальних парків;
  • можливість здійснювати діяльність у сфері перероблення промислових та побутових відходів в межах індустріального парку;
  • мінімальна дозволена площа індустріального парку після набуття Законом чинності становить 10 гектарів (раніше "нижньою" межею були 15 гектарів). Максимально дозволеною площею індустріального парку віднині стають 1000 гектарів (проти чинних донедавна 700 гектарів).
  • будівництво, реконструкція та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури;
  • благоустрій території індустріальних парків;
  • дозвіл на розміщення в індустріальному парку проєктів, які сприятимуть економічному зростанню громади.

Крім цього, в Кабінеті міністрів протягом найближчих років планують побудувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків країни, причому гроші на цей проєкт буде виділено з бюджету. Також учасникам індустріальних парків на 50% компенсуватимуть вартість підключення до комунікацій та, в залежності від обсягів експорту - частку капітальних інвестицій у розмірі від 15% до 70% протягом перших трьох років.

Примітно, що наразі за кількістю індустріальних парків Україна помітно відстає від інших країн світу: станом на 2020 рік їх зареєстровано лише 45 в той час, як у сусідній Польщі їх 83, а в Німеччині - 200.

Нагадаємо, на саміті Україна-ЄС, який відбудеться в жовтні, будуть обговорені питання так званого "промислового безвізу" з країнами Євросоюзу.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Світового банку, у 2022 та 2023 роках економіка України покращиться на 3,5% та 3,7% відповідно.

Нагадаємо, експорт брухту чорних металів може бути заборонено в Україні вже наприкінці 2022 року.