Минулого року Україна оголосила про відновлення космічної галузі, в планах – запуск супутників та ракет

У космічній програмі на 2021 2025 рік закладено 40 мільярдів гривень на відновлення космічної діяльності в Україні. Керівник Держкосмоса Володимир Тафтай, у своєму інтерв’ю порталу РБК-Україна, розповів які є плани та можливості для їхньої реалізації.

Мова йде про запуск супутникової системи та легкої ракети носія.

"Це задачі, які слід виконати у інтересах держави",- заявляє Тафтай.

Українська ракета-носій

Ракетоносій зможе реалізувати на сьогодні лише підприємство «Южмаш», а от проекти зі створення супутників - це питання, яке може обговорюватися не лише з державним, але й з приватним сектором.

"В нас вже є Київський політехнічний інститут, який створює свої супутники. У нас є КБ "Південне". Чому б їм не позмагатися в поданні найкращого проєкту щодо термінів, за часом, за якістю. Наше завдання буде вибрати те, що буде найкраще для країни", - розмірковує керівник Держкосмосу.

Також Володимир Тафтай детальніше розповів про легку ракету, яку планують запускати з майданчика у Атлантичному океані. На створення такої ракети планують виділити 4,8 млрд грн. Цікавість цієї ракети, що всі компоненти та двигуни будуть створені в Україні. Створення таких проєктів вимагає участі держави.

Керівник Держкосмосу похвалився, що попри те, що Космічної програми до цього часу не було, та космічні підприємства не отримують державного фінансування, проте близько 1 млрд гривень податків вони сплатили.

Українські космонавти та програми з місячного поселення

Володимир Тафтай розповів, що вже йде робота над запуском не лише ракети та супутника, але й українського космонавта. Однак зараз нагальна проблема, це створення високоточної техніки, реалізованої для місячного поселення.

"У КБ "Південне" є дуже цікава розробка по гідролізу і електролізу води на Місяці і по акумуляторів енергії", - заявив керівник агенства.

Україна володіє високими технологіями, і повинна бути частиною таких місячних програм, як "Артеміда". Це програма NASA у кооперації із приватними компаніями та космічними агенціями включно з Європейським з розвитку пілотованих космічних польотів.

Мета програми – запуск "першої жінки та чергового чоловіка" на поверхню Місяця у 2024 році та створення тамтешньої інфраструктури із подальшими планами доправити астронавтів на Марс. У листопаді минулого року Україна стала дев’ятою країною учасницею програми.

Нещодавній візит у США та зустріч з керівниками NASA і ЄС дали змогу окреслити українську стратегію. В межах цієї зустрічі обговорювалися і діючі проєкти, такі як "Антарес", так і перспективні проєкти освоєння Місяця і освоєння космосу.

Варто зазначити, що Володимир Тафтай підкреслив, що на Космічну програму з держбюджету виділяється лише 15 мільярдів грн, а решта, закладених у програму – 25 млрд – гроші інвесторів та інших учасників процесу.

Колонізація Марса може стати реальністю: стартапи розробили перше марсіанське поселення.

Китай досліджує реальність побудови кілометрового космічного корабля, зі штучною гравітацією.

Майбутнє поруч, топ-10 інновацій, які вже змінюють наше життя.