Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував формулу "1+1", за якою в недалекому майбутньому діятиме накопичувальна пенсійна система

Соціальні пакети з накопичувальними пенсіями (поки що - тільки для бюджетників) запровадять в Україні вже у 2023 році, але вже після того, як другий рівень пенсійної системи повноцінно запрацює для всіх українців, він буде відбуватися за так званою формулою "один плюс один". Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів на Київському міжнародному економічному форумі.

За словами голови Кабміну, суть формули полягає в тому, що частина коштів щомісяця буде відбиратися з єдиного соціального внеску, а інша - з прибуткового податку. Таким чином подібне податкове навантаження не відіб'ється ні на бізнесі, ні на самих українцях.

"Будемо вводити накопичувальну пенсійну систему за формулою „один плюс один“, тобто з ПДФО буде забиратися одна частина, з ЄСВ — друга частина. Без навантаження на бізнес, без навантаження на людей", - зазначив Шмигаль.

В уряді планують, що пенсійні накопичення українців будуть зберігатися на особистих рахунках у спеціальних фондах, обирати які зможуть самі громадяни. Втім, в Мінсоцполітики вважають, що з часом накопичувальні внески необхідно буде збільшувати для того, щоб при виході на пенсію виплати забезпечували гідний рівень життя.

При цьому, за підрахунками відомства, "назбирати" на пенсію в розмірі 7 тисяч гривень українці зможуть за умови, якщо протягом 15 років сплачуватимуть у накопичувальний фонд 2% ПДФО. При цьому ще 2% від ЄСВ на їх рахунок щомісяця має вносити роботодавець.

Примітно, що пенсійними накопиченнями українців буде вільно користуватися держава - їх вкладатимуть в економіку, але лише в надійні інструменти (наприклад цінні папери чи цінні метали).

Нагадаємо, Верховна Рада збирається врегулювати роботу фрілансерів шляхом введення "договорів з нефіксованим робочим часом", які будуть укладати з працівниками роботодавці.

Нагадаємо, в грудні 2021 року мінімальна пенсія в Україні має зрости до 2600 грн.

Нагадаємо, в уряді пояснили, чому пенсійні виплати можуть знизитись на 10%.