Верховна Рада 7 жовтня відкликала з посади спікера Дмитра Разумкова

Після того, як Разумкова відкликали з посади спікера, він дав інтерв’ю ВВС News, у якому погодився, що тепер він «опозиційний член парламенту». На питання відколи він став опозиційним, Разумков сказав, що справа не в термінах, а у відхиленні від тих принципів та засад, з якими команда президента йшла до парламенту.

"Питання не в тому, з якого я дня в опозиції. Питання в тому, що принципи, з якими ми йшли, не повинні порушуватися. Я буду точно виступати проти того, що погано для цієї держави, і буду в цьому плані в опозиції. Якщо щось буде гарне, я завжди готовий допомагати робити правильні речі для України...", - зазначив колишній спікер ВРУ.

Також Разумков заявив, що його позиція надалі буде чіткіша та відкритіша.

На питання журналістів, чому, на його думку, вирішили звільнити з посади спікера, Дмитро заявив, що мав чітку та непохитну позицію, "незручну для деяких колег". Він сказав:

"Я міг спокійно залишатися головою Верховної Ради, якби я був "більш конструктивним". Людиною, яка готова поступатися своїми принципами. Людиною, яка не займає чітку позицію з тих чи інших питань".

За словами Разумкова його відкликання відбулося з порушеннями. Його не викликали та не показали незадовільну роботу, як мало б бути. Натомість звільнили з порушенням закону. Адже голова Верховної Ради може бути відкликаний за незадовільну роботу, а не з політичних міркувань.

Також у розмові з журналістами Разумков погодився, що президент Володимир Зеленський не хоче чути критику, і це погано, адже критика допомагає рухатися вперед.

Щодо майбутнього, Разумков запевнив, що не збирається залишатися осторонь політики. Він планує зібрати команду однодумців, які його підтримують.

"Я буду збирати людей, які дотримуються тих принципів, які були в 2019 році. Частіше саме таким магнітом є партія".

На питання, де і звідки Разумков братиме гроші на заснування партії та майбутні ви бори, відповіді так і не отримали, вочевидь про таке народний депутат ще не думав. Він розповів, що не планує приєднуватися до будь-яких політичних сил, які є у парламенті.

Також Разумков відкинув припущення про ймовірні союзи та іншими впливовими політиками.

У Дмитра Олександровича попросили дати пораду Володимиру Зеленському, як колишній політтехнолог. Але він відмовився давати поради, заявляючи, що не варто давати поради тим людям, які не хочуть їх чути.

Ініціювали відставку спікера Володимир Зеленський та депутати монобільшості. Проте за відставку Разумкова виступили й депутати з "Батьківщини" з депутатської групи "За майбутнє", "Довіра", партія "Голос", та позафракційні депутати.

Дмитро Разумков понад два роки обіймав посаду голови Верховної Ради. У 2019 році, він був головним політтехнологом Зеленського, та першим у списку партії "Слуга народу".

Варто зазначити, що наступником Дмитра Разумкова став Руслан Стефанчук, який був заступником Разумкова на цій посаді. Це стало відомо 8 жовтня, після голосування Верховної Ради.

Володимир Зеленський не підписав закон про легалізацію криптовалют, повернувши його до парламенту.

Користь та ризики китайських інвестицій, чому Україні слід бути обачною при укладанні угод з КНР.

В Уряді вирішили повернути податки на старі автомобілі.