Антоніу Гутерріш, голова ООН, попередив про катастрофічні показники змін у кліматі

Генеральний секретар ООН, Антоніу Гутерріш заявив, що світ перебуває на межі кризи, через потепління. Він наголосив, у боротьбі зі зміною клімату, країни не досягають поставлених цілей у зменшенні викидів СО2. Про це йшлося у виступі Антоніу Гутерріша на Конференції присвяченій змінам клімату, яка проходить цими днями у Нью-Йорку.

Останні декілька років стали найспекотнішими за всю історію спостережень. Температура за весь час спостережень зросла на 1,1 градуса за Цельсієм. Це призвело до виникнення стихійних лих — засух, пожеж та повеней. За останні роки, спека стала найнебезпечнішим метеорологічним явищем, через що загинуло десятки людей.

Генеральний секретар сказав, що для припинення підвищення температури до 1,5 градусів за Цельсієм, необхідно скоротити викиди на 45 процентів.

Гутерріш підкреслив, що темпи зміни клімату зростають у порівнянні з прогнозами десятирічної давнини. Він закликав спільноту до рішучих дій, націлених на зменшення викидів парникових газів. Вчені попереджали про катастрофу вже при досягненні 1,5 градуси потепління, але темпи зросли настільки, що температура на планеті може зрости на 2,7 градуса.

Генеральний секретар підкреслив, що міжнародна спільнота повинна діяти за трьома напрямками на шляху до здійснення домовленостей на Конференції ООН з питань клімату, яку називають COP26.

Перше — це покласти всі сили на те, щоб не перевищити 1,5 градуси потепління.

Друге — виконання обіцянки розвинених країн та надання обіцяних 100 мільярдів доларів США в рік на заходи з боротьби зі зміною клімату в країнах, що розвиваються. Нагадаємо, таке зобов'язання взяли на себе розвинені країни ще 2009 року, та так і не виконали обіцянки.

Третій напрямок — збільшення фінансування до 50% від загального обсягу державного фінансування для боротьби зі зміною клімату.

За словами Гутерріша, ціль країн світу зменшити викиди парникових газів до 2030 року, для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Розвинені країни повинні взяти на себе ініціативу. Але для декількох країн з економікою, що розвивається також важливо докласти додаткових зусиль і зробити ефективний внесок в скорочення викидів, - впевнений генеральний секретар ООН.

За даними ООН, 80% викидів парникових газів приходиться на країни великої двадцятки, G20, які мали б взяти відповідальність та ініціативу по скороченню викидів більшою мірою на себе. Зміни клімату вражають планету дедалі більше, а боротьба не дає наразі потрібних результатів.

Нещодавно США озвучило умови для в'їзду в свою країну, що треба знати українцям.

Новий стандарт перепису населення в Україні, як хочуть провести складну процедуру за допомогою цифрових технологій Apple.