Верховна Рада збирається врегулювати роботу фрілансерів шляхом введення "договорів з нефіксованим робочим часом", які будуть укладати з працівниками роботодавці

"Нестандартні форми зайнятості" - так у Верховній Раді вирішили називати фріланс, який нардепи збираються врегулювати. Законопроєкт під номером 5161 парламентарі вже ухвалили у першому читанні, а значить - для позаштатних працівників та їх роботодавців невдовзі може настати епоха змін, повідомляє видання AIN.UA.

Зокрема, документ передбачає певні зміни до чинного законодавства, згідно з якими роботодавцям доведеться укладати з позаштатними працівниками договори з нефіксованим робочим часом. За умовами такого договору працівник буде зобов'язаний виконувати роботу лише за фактом її надання роботодавцем без гарантій того, що ця робота надаватиметься постійно. Разом з тим, оплачуватися буде лише той час, який, власне, було витрачено на виконання роботи; але й мінімальну кількість робочих годин на місяць такий договір теж гарантуватиме.На думку експертів, цю зміну слід вважати позитивною, оскільки вона допоможе адаптувати до трудового законодавства відносини, досить розповсюджені на ринку праці (особливо, в IT-сфері).

А от на роботодавців чекають певні обмеження: законопроєкт передбачає ліміт на кількість укладених з працівниками договорів з нефіксованим робочим часом - він має становити не більше 10% від загальної кількості трудових договорів.

Втім, експерти вважають, що такий метод врегулювання роботи фрілансерів навряд чи буде дієвим, а договори з нефіксованим робочим часом укладатимуться лише в поодиноких випадках. Причина цього проста - наразі як фрілансерам, так і роботодавцям, набагато вигідніше укладати цивільноправові договори, хоча ті і несуть в собі певні ризики для обох сторін.

Нагадаємо, на розробку мобільного додатку "Дія"Україна вже витратила понад 76 мільйонів гривень.

Нагадаємо, мобільний додаток "еСуд", який спростить користувачам доступ до процесуальних документів.

Нагадаємо, IT-галузь протягом 2020 року принесла економіці 5 мільярдів доларів.