На розробку мобільного додатку "Дія", який є частиною проєкту "Цифрова держава", Україна вже витратила понад 76 мільйонів гривень

Мобільний додаток "Дія" обійшовся Україні вже у 48,4 мільйона гривень і, очевидно, що це ще не кінець витратам, оскільки режим "без паперів" в країні на повну силу має запрацювати тільки у 2024 році. Загалом же на розробку і модернізацію "Дії" починаючи з 2019 року пішло 76,04 мільйони, проте решту суми Україні надали партнери - уряди США, Швеції та Швейцарської конфедерації, повідомляє видання Економічна правда.

Однак широко розрекламований владою мобільний додаток, який має позбавити українців від паперового тягаря у вигляді численних довідок, досі приймають далеко не у всіх установах. Наразі "Дією" можна скористатися лише в половині українських банків та 38-и судах (зважаючи на те, що їх в країні понад 800) - від документів у звичайному форматі не відмовляються поки що навіть у кожному третьому з усіх українських міністерств. В торгівлі з "Дією" теж не все так райдужно: "визнають" додаток лише 16 торговельних мереж, але в Міністерстві цифрової трансформації запевняють, що вже до кінця 2021 року таких мереж стане більше.

Краща ситуація з транспортними послугами: станом на сьогодні "Дію" визнають всі українські аеропорти (але лише на внутрішніх рейсах), "Укрзалізниця" та інші наземні транспортні перевізники - всі вони готові надати своїм клієнтам послуги придбання квитків та проходження посадки за допомогою мобільного додатку. До того ж з "Дією" співпрацюють всі українські мобільні оператори - з допомогою додатку їх клієнти можуть відновити втрачену sim-карту чи зберегти номер при зміні оператора. Працюють з "Дією" 60 готелів та 4 туристичні компанії. Клієнти готелів можуть швидше заселитися – необхідно лише зісканувати код застосунку на рецепції, а клієнти туристичних фірм мають можливість швидше оформити страховку.

Потроху долучаються до процесу цифровізації країни комунальні підприємства, заклади освіти та лікарні, але йде він не надто швидко. Однак спішити варто: нещодавно підписаний президентом Зеленським Закон "Про особливості надання електронних публічних послуг" набуває чинності вже 7 листопада 2021 року. Це означає, що після згаданої дати режим "без паперів" почне впроваджуватися вже навсправжки, а отже, згідно із законом, жодний державний орган не матиме права відмовити людині, яка захоче скористуватися "Дією" замість паперових документів.

Нагадаємо, мобільний додаток "еСуд", який спростить користувачам доступ до процесуальних документів.

Нагадаємо, IT-галузь протягом 2020 року принесла економіці 5 мільярдів доларів.

Нагадаємо, в Міністерстві внутрішніх справ з'явиться Офіс з питань бізнесу, який опікуватиметься питаннями захисту підприємців.