Легалізація криптовалют в Україні, попри ухвалений парламентом відповідний закон, не відбулася - президент Володимир Зеленський ветував закон

Так званий "закон про біткоїн", ухвалений Верховною Радою у вересні, не дочекався підпису президента України - замість цього Володимир Зеленський ветував закон, пояснивши своє рішення тим, що документ потребує доопрацювання. Зокрема, в тій своїй частині, в якій йдеться про орган, який буде регулювати ринок віртуальних активів. Наразі відповідні "президентські" правки у вільному доступі відсутні, проте обґрунтування причин, через які закон так і не набув чинности, з'явилися на сторінці інтернет-представництва голови держави.

Зокрема, на думку Володимира Зеленського, створення нового органу центральної виконавчої влади, в обов'язки якого входитиме регулювання ринку віртуальних валют, є недоцільним, оскільки потребуватиме значних витрат з бюджету. Замість цього президент пропонує наділити цією функцією Національну комісію з цінних паперів т фондового ринку.

"Положення Закону не створюють завершених правових механізмів, необхідних для його реалізації, та не відповідають конституційним вимогам щодо правової визначеності як складової принципу верховенства права, а також не забезпечують зрозумілих та прозорих умов для учасників ринку віртуальних активів та інвесторів, що не сприятиме належному забезпеченню їх прав", – зазначається також у президентських зауваженнях.

Варто відмітити, що врешті-решт легалізувати віртуальні валюти в Україні Верховна Рада вирішила після того, як у справу втрутилася Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), яка вимагала або заборонити криптовалюти в країні взагалі, або надати їм відповідного статусу. Наразі щоденний обіг віртуальних валют в Україні сягає мільярда гривень, проте жодні податки від цих операцій до бюджету не сплачуються, а міжнародні біржі співпрацювати з Україною на законних підставах не можуть.

Нагадаємо, українцям, які володіють віртуальними активами, відмовили у "податковій амністії" та пояснили причину.

Нагадаємо, українські банки зможуть співпрацювати з криптовалютними біржами в тому разі, якщо відповідне рішення прийме Нацбанк.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Світового банку, у 2022 та 2023 роках економіка України покращиться на 3,5% та 3,7% відповідно.