Кабмін хоче змінити правила роботи інтернет-магазинів

У Верховну Раду потрапив новий законопроєкт ʺПро захист прав споживачів які здійснюють покупки онлайн". Новий законопроєкт Про захист прав споживачів містить нові статті, у яких прописані правила для інтернет-магазинів прайс-агрегаторів та market play.

У порівнянні з чинним законом, в новому проєкті велику частку присвячено правам споживачів, які здійснюють онлайн-покупку. Навіть з'явилася нова стаття номер 17: "Права споживачів під час придбання продукції через електронну торгівлю".

ʺЗа результатами аналізу звернень споживачів про порушення їх прав, зокрема, у сфері електронної торгівлі, виявлено такі порушення, як недостовірна інформація про продукцію, відмову від продукції та повернення коштів. Також часті випадки, коли відсутні відомості про суб’єкта господарювання ʺ, - пишуть у пояснювальній записці.

Нові правила для онлайн-майданчиків, прайс-агрегаторів і маркетплейсів зобов'язують надавати покупцю доступ до договору, який має знаходитися на сайті магазину в доступному місці.

"Клієнт має мати доступ до умов договору, та знати як правильно оформити замовлення".

Також новий закон передбачає розкриття інформації для ідентифікації торговельного майданчика. Якщо це юридична особа, то його підрозділу адреса код та наявність дозволів та ліцензій.

Якщо це фізична особа-підприємець, то має бути ініціали, прізвище ім'я по батькові, адреса та також дозвільні документи чинного законодавства.

Також компаніям, які торгують онлайн пропонують добровільно подавати декларацію про намір ввести електронну торгівлю, де має бути інформація для ідентифікації цієї компанії.

Декларації можна буде побачити у реєстрі, який буде відкритим, а контролювати його буде Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Крім того, в новому проєкті йдеться про правила для продажу товарів з цифровим вмістом, наприклад, софтів.

Для продавців товарів з цифровим містом слід буде вказати дані про наявність та доступність оновлень цього продукту, та нести відповідальність за відсутність інформації про ризики не встановлення оновлення.

Цей проєкт підготував Кабінет міністрів, ініціатором виступив безпосередньо Денис Шмигаль. Це один з основних документів, які регулюють торгівлю в тому числі онлайн торгівлі в Україні.

ʺПроєкт Закону дозволить досягти сумісності між системами захисту прав споживачів України та ЄС, підвищити рівень захисту прав споживачів у сфері електронної торгівлі, а також створити рівні умови для здійснення електронної торгівлі суб’єктами господарювання та чесної конкуренціїʺ, - підсумовують чиновники.

НАТО звинувачує Російську Федерацію у "ворожій діяльності", черговий шпигунський скандал.

Уряд планує направити залишки спецфонду Мінекономіки на створення топографічних карт.

З грудня зросте мінімальна зарплата та пенсія, скільки будуть отримувати пенсіонери.