Зменшення обсягів транзиту газу звільняє велетенські потужності газотранспортної мережі

Газові мережі України будувалися за більш сприятливих часів та розраховані на велику пропускну спроможність. Наразі оператор ГТС повідомляє, що транзит газу знизився на 17 відсотків у порівнянні з тим же періодом минулого року. Наразі він становить 32,66 млрд кубометрів блакитного палива.

ʺТранзит природного газу через Україну за 9 місяців 2021 року склав 32, 7 млрд кубометрів, а середньодобовий обсяг склав 119 мільйонів кубічних метрівʺ, - пишуть у пресслужбі ГТС.

У західний напрямок транзитом було поставлено 29,99 мільярда кубометрів, це Словаччина, Угорщина та Польща. У Молдову та Румунію було відправлено 2, 6 мільярдів кубічних метрів газу 2,27 у Молдову та 0,394 до Румунії, відповідно.

Українські газові мережу пропонують майже 80 мільйонів кубів на добу додаткових потужностей для транзиту газу до Європи.

"Однак результати аукціонів демонструють - Газпром не зацікавлений у збільшенні постачань" - підкреслює голова ОГТСУ Сергій Макогон.

Сергій Макогон також зазначає, що протягом всього наступного газового року 21 - 22 рік залишиться партнером для ЄС та пропонуватиме свої потужності для транзиту газу.

За словами Сергія Макогона, потужності використовуються лише на третину, а решта незадіяних — вдвічі перевищують ʺПівнічний поток 2ʺ. Ці мережі можуть бути використані для збільшення постачань газу до ЄС.

Щороку поток газу який проходить через українські газові мережі зменшується у 2019-му році транзит 89, 6 мільярдів кубів, у 2020-му 55, 8 мільярдів кубів.

На українському газотранспортного коридорі з 2021 по 24 роки діє обов'язкова бронь для Газпрому - 40 мільярдів кубів. Це на 25 мільярдів кубів менше ніж минулого року.

Експерти зазначають, що майбутнє України це не транзит газу, а транзит водню.

Як розповіла надзвичайний і повноважний посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, "Ми намагаємось показати що Україна може стати великим виробником зеленої енергії".

За її словами "Північний поток-2" вже факт який відбувся, але й він не буде постачальником газу тривалий час, Європа робить велику ставку на відновлювану та зелену енергетику.

Варто також зазначити, що транзит імпорту через українські ГТС також скоротився. У порівняні з минулим роком, - у шість разів. Свою ложку дьогтю додала й відмова Угорщини від послуг української ГТС. Нагадаємо, у Будапешті між Угорщиною та російським Газпромом було укладено новий договір на постачання газу в обхід України.

Через глобальну економічну кризу українців готують до холодних квартир взимку, якою є реальність такої загрози.

Чим розплатяться українці за ʺзаморожені тарифиʺ на газ та тепло.

Українців обнадіяли ремонтом та заміною старезних водогонів, планують витратити 17 млрд на покращення якості питної води.