Інтерес до Червоної планети чимдалі сильніший, вже не такими й фантастичними видаються думки про життя людини на Марсі

Група експертів розробили план побудови марсіанського мегаполіса, у який би захотілося потрапити подолавши шалену відстань у 300 мільйонів кілометрів. Про це пише портал sciencefocus.

У лютому 2021 року три нові космічні кораблі прибули на Червону планету. Це біли місії з ОАЕ, під назвою Надія, китайський Tianwen-1 та марсохід «Наполегливість» NASA.

Імовірно, що місія ОАЕ, не що інше, як перший крок у заявленому прагненні країни створити міжнародне поселення людей на Марсі до 2117 року.

У лютому 2020 року Mars Society, організація, яка проводить дослідження по заселенню Червоної планети людьми, оголосило міжнародний конкурс на проєктування марсіанського міста. Заявки надійшли від 175 команд з більш ніж десятка країн.

ʺВивчаючи заявки вражає винахідливість та інновації, які запропонували надзвичайно розумні технічні, економічні та естетичні рішення проблем створення практичного та красивого штату Марс -Сіті», - розповідає Роберт Зубрін, засновник та президент компанії Mars Society.

Одна з команд Sustainable Offworld Network (SONet) презентувала місто Нюва (Nüwa).

Ілюстрація міста Нюва. Фото: скріншот Abiboo.com

Деяким громадянам може бути дозволено вивчати долину Нюва в спеціальних костюмах с запасом повітря на 10 годин.

Нюва — марсіанське місто створене з тунелів у скелях, на глибині до 150 метрів. У тунелях будуть розміщені житлові та робочі зони, а також міські сади та зелені куполи. Як і комунальні сади в містах сьогодні, вони включали б рослини, тварин і навіть невеликі водойми.

Ілюстрація міста Нюва. Фото: скріншот Abiboo.com

Оскільки щодня багато часу слід буде проводити під землею, ці зони мають забезпечити психологічний комфорт колоністам.

Завдання Mars Society вирізнялася тим, що командам пропонувалося створити "місто-державу", яке могло би вмістити мільйон осіб, у тому числі школи, магазини, лікарні та навіть морги.

Також "марсіанське місто" мало виробляти всю їжу, одяг, житло, електроенергію, споживчі товари, транспортні засоби та машини для мільйона людей. Оскільки Земля так далеко, можна було б імпортувати лише невелику кількість ключових компонентів, таких як передова електроніка.

Ілюстрація краєвиду зсередини зеленого купола. Фото: скріншот Abiboo.com

ʺПідхід був не схожим на тимчасове поселенняʺ, - каже архітектор та урбаніст Альфредо Муньос з Abiboo Studios, який також входить до складу ради SONet.

ʺМи почали думати: ʺГаразд, як ми забезпечимо правильне психологічне середовище, щоб забезпечити людям щасливе та спокійне життя у досить суворому місці?" - каже Муньос.

Це означало, що Нюва має не тільки захищати своїх мешканців від смертоносного марсіанського клімату з температурами до -103 градусів з Цельсієм, але й дозволить процвітати новій цивілізації. Іншими словами, для проєкту потрібно було багато планувати.

Ілюстрація краєвиду зсередини зеленого купола. Фото: скріншот Abiboo.com

Місто Нюва було розроблено командою з 35 людей, які працювали над її створенням чотири місяці.

Це було б місто з п’яти блоків розміщених по всій планеті, кожен блок би містив 200-250 тисяч осіб.

Команда SONet навіть визначила місця, де Нюва та її складові будуть розміщені на Марсі. Це місце розташоване на відстані 2250 км від вимерлих вулканів регіону Марс Тарсіс, поблизу екватора планети. Міста будуть розділені кількома тисячами кілометрів, і до них можна буде дістатися за допомогою марсіанського еквівалента залізниці.

Ілюстрація краєвиду. Фото: скріншот Abiboo.com

Можливо хтось скаже, що побудова п’яти міст на планеті виглядають дещо амбіційно, проте основні матеріали, необхідні для всього, від ракетного палива до виробництва, можна видобувати з природних ресурсів Марса.

Наприклад, графіт та поліетилен із надвисокою молекулярною масою (використовується для будівництва) можна отримати за допомогою атмосферного CO2. Так само, самородну сірку, що міститься в родовищах на поверхні Марса, можна використовувати для створення цементу.

Ілюстрація робочого кабінету. Фото: скріншот Abiboo.com

За оцінками дизайнерів Нюва, для функціонування міста на 200 000 мешканців необхідно 187 500 000 м3 повітря, це близько 240 кг кисню та 490 кг азоту на людину.

Команда придумала вбудовуватись у скелі, які б уловлювали повітря в тунелях і печерах діаметром 30 метрів.

На вершині скелі розташували великі сонячні батареї та атомну електростанцію, яка генеруватиме 37 кВт на одного громадянина, необхідного для обслуговування систем життєзабезпечення.

Ілюстрація робочого кабінету. Фото: скріншот Abiboo.com

Тут також будуть засновані території для виробництва продуктів харчування, які забезпечать врожай, який складе половину раціону громадян.

Команда також розробила план, завдяки якому впродовж 50 років колонія на Марсі могла б повністю перестати бути залежною від Землі.

Хоча місто Нюва існує лише в проєктах, наразі планується будівництво низки демонстраційних установ Нюва на Землі для перевірки концепції та різних її технологічних рішень.

"Це будуть експерименти не тільки з дослідження планет, а й експерименти з архітектури, матеріалознавства, біології, екології, економіки, людей, які живуть разом, та їх психології",-каже Англада-Ескуде.

Дослідники шукають на Місяці кригу, яка стане основою для ракетного палива.

Китай хоче будувати кілометровий космічний корабель.

Чим Україна підкорятиме виставку в Лас-Вегасі, 8 найліпших стартапів.