НАТО звинувачує Російську Федерацію у "ворожій діяльності" та скорочує дипломатичну місію країни при Альянсі

Стосунки між північноатлантичним альянсом та Росією вкотре погіршилися - в НАТО заявили про те, що десятьох російських дипломатів, які працювали при організації, найближчим часом буде вислано. При цьому, за даними ЗМІ, причиною такого рішення став черговий шпигунський скандал за участі РФ.

Зокрема, журналістка британського телеканалу Sky News Дебора Хейнс заявила, що вісім з десяти осіб, про яких іде мова, є російськими розвідниками, тому скорочення дипмісії РФ є відповіддю на "ймовірну ворожу діяльність" країни, а саме - "шпигунство і вбивства".

Тим часом в Росії не забарилися з реакцією на "недружні" дії Альянсу: зокрема, в Міністерстві закордонних справ РФ звинуватили генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в брехні та непослідовності.

"Вчора ще керівники НАТО заявляли про важливість деескалації у відносинах з Росією, закликали відновити діалог в рамках Ради Росія - НАТО, направити в Брюссель посла. Якщо хтось і вірив у щирість цих заяв, то сьогодні таких не стало. Їхня справжня ціна зрозуміла всім", - заявив заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко.

Своєю чергою російський сенатор Андрій Клімов пообіцяв "не залишити без відповіді" дії Альянсу. А от в самому дипломатичному представництві РФ у Брюсселі коментувати скандал відмовилися.

Варто відзначити, що за останні 13 років стосунки між НАТО і Росією загострюються не вперше. У 2008 році на тлі російської агресії в Грузії Альянс тимчасово згорнув всі види співпраці з РФ. Після анексії Криму у 2014 Росія не дочекалася запрошення на черговий саміт НАТО, а у 2018 на тлі скандалу з отруєнням Сергія Скрипаля Брюссель вислав кількох російських дипломатів.

Нагадаємо, в уряді Угорщини заявили про намір і надалі блокувати вступ України до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський намагатиметься "дотиснути" Європу в питанні євроінтеграції України.

Нагадаємо, законодавці ЄС сумніваються в тому, чи варто сертифікувати газопровід "Північний потік-2" та просять Єврокомісію вжити заходів.