Уряд планує направити залишки спецфонду Мінекономіки

Уряд вирішив навести лад у мапах та топографічній документації, адже після багатьох перейменувань та реформи юрисдикції громад, питання оновлення топографічної документації досі невирішене.

На засіданні Уряду 6 жовтня, Кабмін постановив виділити 337 490,8 тис. грн для проведення інвентаризації державних земель, створення та оновлення топографічних карт і планів масштабу 1:10 000, створення систему моніторингу земельних відносин.

Гроші Кабмін спланував використати із залишку на спецфонді Мінекономіки на рахунку в АТ "Укрексімбанк".

У постанові йдеться:

"Використання коштів здійснюється відповідно до порядку використання коштів передбачених у держбюджеті за програмою прискорення інвестицій у сільське господарство України затвердженого постановою кабміну від 30 вересня 2020 року."

Постанова Кабміну. Фото: скріншот Telegram

Постанова Кабміну. Фото: скріншот Telegram

Оновлення топографічних карт необхідно проводити для того, щоб карти відповідали сучасному стану місцевості. Розробкою картосхем в Україні має займатися Держкадастр.

Однак за останніми даними топографічні мапи вже розробили спільно ОБСЄ, Мінрегіон та Держгеокадастр.

В Україні було утворено 1469 громад, згідно нового адміністративно-територіального устрою. За словами заступника міністра розвитку громад та територій України, В’ячеслава Негоди:

ʺМежі адмінгромад встановлені, вони є на сайті – але для практичного вжитку це не годиться. За підтримки ОБСЄ, зокрема експертної групи, вдалося створити карти-схеми усіх громад. Це створено вперше і дасть можливість громадам планувати розвиток своїх територій".

Без зафіксованих Держгеокадастром чітких юридичних меж неможлива інвентаризація лісових насаджень, водних ресурсів, дорожньої мережі тощо.

Також експерти зазначають, що після ʺперекроюванняʺ меж районів та громад на місцях виникла плутанина з приналежністю тих чи інших територій. Цікаво, що завдяки створенню картосхеми виявилось, що його громада недоотримує земельні податки з понад двох тисяч гектарів земель, що входять до її меж.

Протягом найближчих 7 років "Укрзалізниця" збирається списати понад 57 тисяч застарілих вантажних вагонів і замінити їх новими.

Ринок землі стартував, де в Україні найбільший попит та найдорожчі гектари.

Глобальна економічна криза: чому українців готують до холодних квартир взимку.