Пенсія в Україні є одним з найболючіших питань соціального забезпечення

Поступове зростання виплат демонструє прагнення Уряду поліпшити соціальне становище людей пенсійного віку в Україні. На засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зростання проходитиме за встановленим раніше графіком без відхилень.

Тобто наступне підвищення пенсій відбудеться 1 грудня 2021 року. Цього разу буде збільшено розмір мінімальної пенсії, яка становитиме 2600 грн.

"Сьогодні пропонуємо збільшити ресурс Пенсійного Фонду України аби українські громадяни вчасно та повною мірою отримували пенсії та доплати. Зокрема пропонується збільшення дохідної та витратної частини ПФУ на більше ніж 18 мільярдів гривень", - сказав на засіданні глава Уряду.

За словами Шмигаля, ця сума дозволить повністю покрити потреби ПФУ у зв’язку з плановими підвищеннями пенсій.

Нагадаємо, чергове грудневе зростання мінімальних виплат проводиться через збільшення розміру мінімальної заробітної плати до розміру 6500 грн.

"Відтак мінімальна пенсія складатиме 2600 грн", - зазначив прем’єр. Він також наголосив, що збільшення пенсій та соціальних виплат буде регулярно підвищуватися та зростати.

Зміни, які запропонував Уряд можна побачити у порівняльній таблиці нижче

Порівняльна таблиця. Фото: скріншот Telegram

Порівняльна таблиця. Фото: скріншот Telegram

Цікаво, що мінімальну пенсію, станом на 1 липня 2021 року отримували 15,6% від всієї кількості пенсіонерів. Якщо рахувати, що кількість усіх українців, які отримують пенсію 10968143 людей, то мінімальні виплати отримує близько двох мільйонів осіб.

Низький рівень пенсій говорить про низький рівень відчуття безпеки в суспільстві, що несе за собою певні ризики для держави. В Уряді намагаються збільшувати мінімальні виплати, однак різниця між реальними витратами громадян на місяць та розміром цих виплат є приводом для сарказму.

Українці працездатного віку сплачують податки, які направляються у Пенсійний фонд. Згідно даних ПФУ, приблизно 23% пенсіонерів отримують 42% усіх пенсійних виплат. Тобто з кожної 1000 грн 420 грн отримують 2,5 мільйони пенсіонерів, а 580 грн розподіляється між 8,5 млн осіб. При цьому у цих 2.5 мільйонів не всі отримують однаково, є пенсії, наприклад, суддівські, які сягають 82146 грн.

Український уряд запланував реформу служби зайнятості, для кого зменшаться виплати.

Ринок землі стартував, де в Україні найбільший попит та найдорожчі гектари.

У Мінсоцполітики вигадали, як привабити українців до накопичення пенсій.