У 2022 та 2023 роках економіка України покращиться на 3,5% та 3,7% відповідно

Світовий банк оновив прогноз щодо ВВП України - протягом двох найближчих років він має зрости до 3,5% у 2022 та до 3,7% у 2023 роках. Про це йдеться у доповіді Світового банку "Конкуренція та відновлення пост-COVID-19" за осінь 2021 року.

Оптимістичний прогноз експертів базується на непоганому врожаї, який Україна зібрала у 2021 році, збільшенні споживчого попиту та покращенню зовнішніх умов загалом. При цьому в прогнозі відносно майбутнього української економіки враховується також і можливість введення нових локдаунів під час чергової хвилі пандемії COVID-19.

А от до кінця 2021 року покращення стану економіки чекати не варто: червневий прогноз Світового банку, згідно з яким ВВП України сягав 3,8%, залишився незмінним.

Примітно, що прогнози інших фінансових установ та, власне, уряду України стосовно того, яким буде ВВП держави, відрізняються: зокрема, голова Нацбанку Кирило Шевченко вважає, що черговий локдаун знизить ВВП на 0,4-0,6%. А от проект держбюджету на 2022 рік передбачає зростання ВВП на 3,8%; при цьому, розраховують в Кабміні, в наступні роки - 2023 і 2024 - він сягне 4,7% та 5% відповідно.

Варто зауважити, що прем'єрміністр України Денис Шмигаль вважає, що ВВП України зросте до 4% ще до кінця поточного року - цьому, на нумку голови уряду, сприятиме успішне проведення реформ у різних сферах та швидке "післякарантинне" відновлення економіки.

"Дуже швидке відновлення цього року - ми очікуємо плюс 4%, на відміну від тих прогнозів, які давали міжнародні партнери", - заявив Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму.

Нагадаємо, економічна криза може початися з Китаю і призвести до девальвації гривні та зростання цін в Україні.

Нагадаємо, Україна розраховує на отримання від МВФ чергового траншу у розмірі 700 мільйонів доларів.

Нагадаємо, українські банки показали найкращий результат за останні 10 років, заробивши понад 45 мільярдів гривень протягом 2021 року.