В МОЗ розглядають можливість введення примусової вакцинації

МОЗ розглядає варіанти впровадження обов’язкової вакцинації. Відповідний проєкт наказу є на сайті Федерації профспілок України.

У документі йдеться про вакцинацію деяких категорій населення. Передусім вчителів та представників держапарату.

Пропозиція очільника МОЗ Віктора Ляшка обмежувала допуск до роботи осіб, які відмовляються щеплюватися від коронавірусної інфекції на період карантину. Перевіряти щеплених будуть контролюючі органи:

"Якщо роботодавець не відсторонив невакциновану людину, то він може понести відповідальність. Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний усунути від робочого процесу невакцинованих", - підкреслив глава відомства.

Тут варто зазначити, що хочуть не звільняти (адже це суперечить чинному законодавству), а відстороняти, тобто не допускати до роботи без збереження заробітної плати на весь період карантину.

Щоб уберегтися від майбутніх позовів до суду в МОЗ озброїлися статтею 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", а також підтвердженням Європейського суду, що обов’язкова вакцинація не суперечить "Конвенції про захист прав людини і основних свобод".

На думку фахівців, перелік професій неповний, його значно зменшили, адже у Законі йдеться про ширший спектр професій, це і медики, і працівники транспортної інфраструктури, співробітники закладів громадського харчування тощо. Ось що говорить глава Національної медичної палати Сергій Кравченко:

"Перелік, який вказано в проєкті наказу, не зовсім адекватний. Тому що йшлося суто про держслужбовців і педагогів. Тому тут виникає питання, чому список МОЗ настільки обмежений?"

Частково на це питання відповів глава МОЗ Ляшко, зазначивши, що 80% медиків вже вакинговані:

"Тут питання в доступності до медичної допомоги — якщо в лікарні медиків будуть відсторонювати від роботи, то хто надасть медичну допомогу? Надалі для медиків обов’язкова вакцинація може бути розглянута, щоби ще збільшити відсоток вакцинованих".

6 жовтня у середу посилити карантинні обмеження вирішили й у Верховній Раді. Нардепи вирішили винести на голосування питання хто та як має відвідувати парламент.

Пропонують ввести перелік документів, обов’язковий для тих, хто захоче відвідати стіни парламенту. Йдеться про депутатів, представників преси, інших відвідувачів.

У дозвільних документах такі, як сертифікат про вакцинацію, довідка, що людина перехворіла на COVID-19 протягом останніх 6 місяців, та ПЛР-теста, який дійсний 3 дні.

Нагадаємо, раніше у Кабміні назвали перелік професій, кому прийдеться щеплюватися від COVID-19.

Голова компанії Moderna Стефан Бансел назвав дату завершення пандемії COVID-19.

Американці створили таблетки для лікування коронавірусу.