Придбавши у Великобританії криголам James Clark Ross, Україна зекономить мільйони доларів на антарктичних експедиціях

Криголам James Clark Ross, придбаний Україною у Великобританії в серпні, прибув до порту Одеси, який відтепер стане його базою. Працювати судно, на яке з бюджету витратили 5 мільйонів доларів, буде в складі Національного наукового антарктичного центру - зокрема, корабель буде доставляти на станцію "Академік Вернадський" українських полярників. Досі з цією метою Україні доводилося фрахтувати іноземні кораблі, що коштувало недешево, повідомляє ВВС.

В НАНЦ кажуть, що корабель, названий на честь британського дослідника Арктики й Антарктики Джеймса Кларка Росса, незабаром перейменують. Поки що ж 100-метрове судно водозаміщенням 5732 тонни інвентаризують та оформлюють належну технічну документацію. Корабель Україна придбала разом із "бонусами" у вигляді двох моторних човнів.

"Сподіваємося, що українські полярники вже цьогоріч вирушать на крижаний континент на власному судні під прапором України, а одночасно із дослідженнями на "Вернадському" почнуться роботи наших вчених у відкритому океані", - прокоментували придбання криголаму в Міністерстві науки та освіти України.

Примітно, що майбутній транспорт українських полярників - далеко не новий корабель, оскільки побудували його аж у 1990 році. З того часу у лавах Британської антарктичної служби він здійснив чимало експедицій в Антарктику, адже профіль судна - це морські біологічні, океанографічні та геофізичні дослідження. Варто зауважити, що саме James Clark Ross в 1996 році доставив на станцію "Академік Вернадський" першу полярну експедицію Незалежної України.

Нагадаємо, Україна планує до 2035 року побудувати малі підводні човни, корвети та військові катери.

Нагадаємо, Укроборонпром, розкрив дорожню карту щодо суднобудування до 2030 року.

Нагадаємо, в Китаї стартують випробування малого десантного корабля українського проєкту 958 шифр "Бізон".