Новий вірус, який зламає ваш iPhone, й оком не встигнете кліпнути - Pegasus

Новий вірус непомітно потрапляє на телефон через прості СМС-повідомлення або через повідомлення у додатку WhatsApp та через панель керування вірусом, хакери можуть не лише переглядати повідомлення, електронну пошту, фото та відео, але й керувати мікрофоном, камерами, дзвінками і контактами. Виявили вірус вчені з Університету Citizen Lab у Торонто, пише ВВС.

Як виявилось, Pegasus створювали для боротьби з тероризмом і організованою злочинністю в Ізраїлі, компанією NSO Group. У розробці шпигунської програми було використано метод "нульового кліка", коли з боку жертви не потрібно жодного кліка.

За їхніми словами, проблема торкається всіх систем компанії: Apple iOS, MacOS і WatchOS.

Pegasus. Фото: скріншот Pegasus Project

Французька некомерційна організація Forbidden Stories та Amnesty International отримала перелік із понад 50 тисяч телефонних номерів, які могли становити інтерес для клієнтів NSO Group. У списку постраждалих опинились сотні керівників підприємств, релігійних діячів, журналістів, вчених, а також урядовців, включно з міністрами, президентами та прем'єр-міністрами.

Цікаво, що експерти з кібербезпеки зазначають, — більшості користувачів Apple нема про що хвилюватися, адже атаки з застосуванням таких шпигунських програм зазвичай відбуваються цілеспрямовано проти конкретних осіб.

Наразі відомо про відстеження смартфонів ще як мінімум 85 правозахисників з різних країн світу. Це підтверджує атаки на людей, які виступають за збереження демократичних цінностей і лобіюють суспільно важливі зміни.

Стало відомо, що "Time" представив рейтинг найвпливовіших особистостей світу 2021 року.