Українську нормативну базу поводження з відходами планують наблизити до європейської, через що в уряді планують повернути податок на старі авто

В Україні належним чином утилізують лише 5% старих авто в той час, як решта "автомотлоху" просто неба догниває на звалищах, забруднюючи довкілля свинцем, іржею та відпрацьованими мастилами. Для того, щоб нормалізувати ситуацію - за прикладом країн ЄС, де цю проблему вирішили радикальним шляхом - українців планують стимулювати фінансово, за допомогою спеціальних доплат від держави та штрафів за неналежну утилізацію, повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

"Протягом 2020 року утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднюють навколишнє середовище на звалищах", - зазначив Мальований під час презентації "Автомобіль: їздити не можна утилізувати".

Суть ідеї полягає в тому, що власникам старих авто частину суми при покупці нового буде компенсувати держава - але лише в тому випадку, якщо попередню машину було утилізовано належним чином. Крім того, після закінчення терміну експлуатації старого авто з їх власників пропонують стягати утилізаційний збір та штрафувати в тому випадку, якщо вони позбавлятимуться авто, залишаючи їх просто неба. Автовиробників же пропонують притягати до відповідальності за неналежне знешкодження відпрацьованого товару.

Варто зауважити, що відповідний законопроєкт за номером 2207-1д у Верховній Раді зареєстровано та ухвалено у першому читанні. Крім іншого, документ передбачає введення відповідальності для автовиробників за утилізацію старих авто та зношених шин.

Довідково: так званий "утилізаційний збір" вже діяв в Україні з вересня 2013 по квітень 2014 років. Його механізм був трохи інший - податок в розмірі до 60 тисяч гривень (в залежності від новизни автівки) сплачувався за авто, які ввозилися в країну. Скасувати збір довелося після того, як проти нього виступила Світова організація торгівлі.

Нагадаємо, експорт брухту чорних металів може бути заборонено в Україні вже наприкінці 2022 року.

Нагадаємо, в Україні планують виробляти "зелений" водень, який постачатимуть до країн Європи.

Нагадаємо, в Україні хочуть піти шляхом країн Євросоюзу і заборонити одноразові вироби з пластику.