Ринок землі стартував, де в Україні найбільший попит та найдорожчі гектари

Кількість угод на ринку землі в Україні зростає в геометричній прогресії. Початок продажу землі стартував у липні, а вже у серпні вже було укладено 10,7 тисяч угод про продаж сільськогосподарського «золота».

Наразі за кількістю угод в лідерах два регіони – Київська та Полтавська області. За обсягами – Кропивниччина. Про це свідчать дані на сайті Мінагро.

Згідно поданих даних, станом на 5 жовтня на Київщині уклало угод щодо придбання земельної ділянки 2170, а у Полтавській 2116. На Кропивниччині купили землі найбільше - 9 340 га. На Харківщині – 7950 га, у Полтавській області – 5542 га, у Дніпропетровській – 5394 га.

За вартістю – лідирує Київщина. Тут за 2750 га заплатили 335 773 904 грн. В середньому, за гектар на Київщині треба віддати 122 099 грн. Землевласники у Кіровоградській області, попри те, що продали землі найбільше отримали лише 37 304 219 грн, тобто за гектар у Кіровоградській області треба віддати лише 3 994 грн.

Станом на 5 жовтня заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру подали 5107 нотаріусів, та 662 отримали відмову.

На думку президента України Володимира Зеленського, ринок землі розвивається повільно. На думку Зеленського немає часу для того, щоб придумати кращий алгоритм дій:

«Немає часу, щоб ми постійно збирались всі разом, придумавали як це зробити, як швидше».

А глава Мінагро Роман Лещенко навпаки закликає ставитися до продажу ділянок розважливо та не поспішати, адже впевнений, що до кінця року гектар землі, в середньому буде коштувати до 50 тисяч гривень.

«Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7-10% в рік, орендна плата буде також зростати», - заявив Лещенко.

У жовтні також стартував аукціонний продаж земель на майданчику електронних закупівель Prozzoro.

Лещенко коментує:

«Запуск електронних аукціонів – ще один очевидний плюс старту земельного ринку. Українці п’ять років, як приватизовують та беруть в оренду в такий спосіб державне й комунальне майно, не маючи змоги робити те ж із землею».

Україна хоче залучити кредит у 1,7 млрд доларів на побудову нового флоту.

За «заморожені» тарифи на тепло та газ, українцям доведеться розплачуватися інфляцією та стрімким здорожчанням товарів та харчів.

Автопаливо в Україні продовжує зростати в ціні, коли варто чекати здешевшання.