Світом крокує небезпечний банківський троян Flubot, який маскується під сповіщення системи безпеки пристроїв, що використовують ОС Android

Ваш смартфон несподівано надіслав повідомлення начебто від системи безпеки, яке містить застереження про те, що пристрій заражено небезпечним вірусом, для ліквідації якого необхідно терміново перейти за посиланням? З високою ймовірністю, ви ризикуєте стати черговою жертвою трояну Flubot, який таким чином краде банківські дані користувачів. Цей вірус відомий спеціалістам давно, проте нова його хвиля розпочалася з Нової Зеландії, про що вже встиг попередити місцевий Центр реагування на комп'ютерні інциденти (CERT NZ).

Алгоритм дій вірусу наступний: заразивши один пристрій, він розсилає повідомлення від імені "системи безпеки" всім контактам, які зберігає його пам'ять, внаслідок чого потенційне коло жертв трояну розширюється. Не варто й казати, що люди, які реагують на пропозицію Flubot, звантажують не оновлення безпеки, а "діляться" усіма своїми банківськими даними, через що ризикують втратити заощадження.

Крім повідомлень про зараження системи вірусом, Flubot також може інформувати користувачів про потрапляння приватних фото з пам'яті їх пристроїв у вільний доступ. Для того, щоб начебто видалити ці дані, троян пропонує встановити певний додаток за посиланням - результат, зрозуміло, буде таким же самим. Навесні 2021 року вірус також маскувався під SMS-розсилку від відомих магазинів.

"Враховуючи, що формулювання цих текстів змінилося за короткий проміжок часу, цілком ймовірно, що формулювання зміниться знову. Остерігайтеся будь-яких підозрілих текстових повідомлень, які ви отримуєте, де вас просять перейти за посиланням та переслати будь-які нові підозрілі тексти на номер 7726", - застерігають користувачів фахівці новозеландського Центру реагування на комп'ютерні інциденти.

Варто зауважити, що Flubot загрожує лише тим пристроям, на яких встановлено ОС Android, в той час, як користувачі iPhone від Apple від нього повністю захищені - на їх телефони можуть приходити повідомлення від трояну, проте фішинговий додаток на них не встановиться.

Нагадаємо, 4 жовтня стався глобальний збій Facebook та всіх його додатків, включаючи Instagram та WhatsApp.

Нагадаємо, українці повезуть у Лас -Вегас на виставку техноновацій 8 проривних технологій.

Нагадаємо, дослідники сподіваються знайти на Місяці кригу, яка стане основою для ракетного палива.