Проєкт Kickstarter, який працює за системою краудфандингу, допоміг "вийти в люди" низці успішних винаходів

За 12 років, які минули з часу створення проєкту Kickstarter, краудфандинговий майданчик допоміг стартаперам реалізувати десятки тисяч сміливих проєктів, які стрімко здобувають прихильників по всьому світу. Деякі з технологічних винаходів, на розробку яких гроші збирали "всім миром", майже готові до виходу на ринок - при тому, що творці цих розробок від початку просили потенційних інвесторів лише про декілька тисяч доларів та, зрештою, отримали набагато більше коштів. Одними з найуспішніших розробок, за версією видання Економічна правда, стали п'ять гаджетів - від міні-комп'ютера до фотополімерного 3D-принтера.

1.Міні-ПК Pantera Pico PC - крихітний комп'ютер, створений на противагу важким та об'ємним звичайним ПК, дорогим ноутбукам та занадто малим смартфонам. Габарити пристрою - всього 6,9 на 5,3 сантиметра у співвідношенні "ширина-висота". В комплекті із системним блоком розробники пропонують такі ж невеличкі клавіатуру, монітор та мишку; при цьому потужністю "Пантера" не поступається звичайним ПК. Придбати комп'ютер можна буде вже у листопаді 2021 року за ціною всього у 219 доларів. Примітно, що автори розробки від початку планували залучити від інвесторів лише 6,5 тисячі доларів, а зрештою отримали аж 268 тисяч.

2.Відеореєстратор Dride 4K його розробники називають "найкрутішим на планеті", і це цілком можливо, адже гаджет має кут огляду 140 градусів, відео записує в 4K (30 fps) і FullHD (30 fps). Обсяг внутрішньої пам'яті – 128 Гб, додатково можна поставити SD-карту ємністю до 256 Гб. Для нічної зйомки камера використовує спеціальну високочутливу матрицю Sony Starvis. При цьому відеореєстратор стійкий проти високої температури, має необмежену "хмарну" пам'ять та автоматично "засипає", коли автомобіль припарковано (водночас його бортовий радар продовжує відстежувати рух поблизу авто). Інвестори вклали в розробку 430 тисяч доларів, тоді як творці відеореєстратора планували зібрати всього 10 тисяч.

3. Carsifi: бездротовий Android-адаптер для автомобіля, який допомагає під'єднати телефон до штатної автомобільної магнітоли без кабелів. Для Carsifi не важливо, чи є в автомобілі Wi-Fi, оскільки сам адаптер має вбудований модуль для передавання інформації. Carsifi працює з усіма автомобілями та мультимедійними пристроями, які підтримують дротовий Android Auto. Він також працює з усіма Android-смартфонами, починаючи з Android 9. Wi-Fi-модуль підтримує частоти 5 ГГц і 2,4 ГГц. На ринку розробка з'явиться у 2022 році та буде продаватися за ціною 99 доларів.

4. "Пульт для всіх пристроїв" SofabatonX1, за словами розробників, дозволить дистанційно керувати будь-якими побутовими пристроями (він "підходить" аж до 350 тисяч гаджетів від 6 тисяч найвідоміших фірм!), до того ж - одночасно. Через інфрачервоний порт SofabatonX1 одночасно керує 15 приладами: телевізором, кабельною приставкою, програвачем Blu-ray, DVD, відеореєстратором, супутниковою приставкою, аудіосистемою, потоковими медіаплеєрами. Віддавати накази пультові можна за допомогою голосу, адже він підтримує голосові асистенти Alexa та Google Assistant. Вартість диво-дистанційки - усього 189 доларів, і придбати її можна буде вже в листопаді.

5.Фотополімерний 3D-принтер Elegoo Jupiter, розробники якого розраховували зібрати кошти на проєкт (100 тисяч доларів) за місяць, але настільки зацікавили інвесторів, що "впоралися" за добу, та ще й отримали понад 4 мільйони. Воно й не дивно, адже принтер відрізняється від своїх "братів" тим, що дозволяє друкувати великі об'єкти без значних капіталовкладень, оскільки працює за новою за LCD-технологією. На відміну від традиційних принтерів початкового рівня, де фігура нарощується вгору на робочій поверхні, у 3D-принтері Elegoo Jupiter фігура "випливає" із спеціальної фотополімерної смоли, залитої у ємність. Замовники зможуть отримати принтер вже в першій половині 2022 року, при тому за досить скромною ціною у 1300 доларів.

Нагадаємо, в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show, на яку вирушать 8 стартап-команд з України.

Нагадаємо, раніше експерти порадили 5 напрямків автоматизації за технологією "розумний дім", які варто впровадити вже сьогодні.

Нагадаємо, Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.