Законопроєкт, згідно з яким українців змусять надавати ІНН при отриманні закордонної посилки, стривожив поштових операторів

Головні поштові оператори України - Meest, Укрпошта, Нова пошта, TNT, POCAH, DHL, FedEx, Post International, Smart Delivery, Globex - розкритикували законопроєкт під номером 4279 в тій його частині, яка передбачає збір операторами персональних даних отримувачів міжнародних посилок. Про це повідомляє видання Економічна правда із посиланням на лист до нардепів-авторів законопроєкту, якій підписали керівники згаданих компаній-операторів.

Варто зазначити, що до особистих даних відправників, які мають збирати оператори, належать не тільки паспортні дані, а й ідентифікаційний код. Згодом цю інформацію оператори мають передавати митній службі. Оператори наголошують, що така ініціатива нардепів може спричинити колапс поштових служб України, оскільки клієнтів таке нововведення зовсім не порадує, через що вони почнуть масово відмовлятися від своїх замовлень. Також нововведення унеможливить роботу поштоматів та отримання міжнародних посилок через абонентські скриньки.

Збитки від законопроєкту 4279 справді можуть бути суттєвими: лише минулого, 2020 року, українці отримали 60 мільйонів посилок з-за кордону. Здебільшого, це були покупки, зроблені на AliExpress і Amazon, але вже в недалекому майбутньому українці, незгодні з таким "вільним поводженням" зі своїми персональними даними, можуть відмовитись від користування цими сервісами. Своєю чергою, це спричинить згортання орієнтованих на Україну програм від міжнародних інтернет-провайдерів - вже зараз ризик того, що українці просто почнуть відмовлятися від отримання уже замовлених товарів, оцінюється на рівні 30%.

Слід зауважити, що практика надання отримувачами міжнародних відправлень своїх персональних даних існує в таких країнах, як Казахстан, Російська Федерація та Білорусь, тоді як оператори поштового зв'язку світової та європейської спільноти подібних вимог до своїх клієнтів не висувають.

При всьому цьому автори законопроєкту 4279 переконані, що прийняття документу Верховною Радою стане значним кроком у боротьбі з контрабандою. Після резонансу, викликаного законопроєктом, один із авторів "скандальної правки" до документа, нардеп Мар'ян Заблоцький заявив, що особисті дані логічно було б збирати лише у тих отримувачів посилок, які отримують відправлення вартістю понад 150 євро. Чи дійдуть згоди щодо цього пункту автори документа - наразі невідомо.

Нагадаємо, експорт брухту чорних металів може бути заборонено в Україні вже наприкінці 2022 року.

Нагадаємо, в Україні планують виробляти "зелений" водень, який постачатимуть до країн Європи.

Нагадаємо, Україна розглядає створення водневого коридору з Німеччиною, Чехією та Словаччиною.