Україна постійно стикається з небезпекою на кордоні Чорного та Азовського морів, новий ВМФ має змінити становище

Україна може перетворитися на потужну країну з сучасним та озброєним захистом морських кордонів та шляхів, завдяки новому флоту, який запланували побудувати за 10 років.

За словами президента Володимира Зеленського, до 2035 року у співпраці з Великою Британією, США та Туреччиною хочуть побудувати малі підводні човни, корвети та військові катери. На шотландських верфях для українського флоту будуть будуватися малі ракетні катери. Також у планах Зеленського добудувати давно розпочатого будівництва корабля «Володимир Великий».

«Зараз у нас є три етапи. До 2035 року – будівництво великого флоту. Перший етап ми будемо бачити в реальності – він точно буде до 2024 року. Другий етап вкладається до 2030 року, третій – до 2035 року», - заявив президент України.

У Туреччині йде будівництво корвета для українського ВМФ. Це перший корвет класу Ada, і він у складі вітчизняних ВМС повинен з'явитися тільки через кілька років.

Головне озброєння на борту корвета – вісім американських протикорабельних ракет Harpoon. Зможуть встановити на корабель і українську розробку «Нептун».

В ході візиту есмінця Королівського флоту «Дефендер» влітку цього року, було підписано угоду з англійською компанією Babcock, яка займається проектуванням військових кораблів.

Планується будівництво щонайменше восьми кораблів, як мінімум перший з яких буде цілком здійснене у Великій Британії.

Варто зазначити, що у 2019 році було ухвалено Стратегію розвитку Військово-морських сил України до 2035 року. Там було акцентовано на побудові невеликих катерів та малих кораблях, які могли б ефективно діяти поблизу берега. Однак з усього видно, що плани змінилися.

За словами головнокомандувача ВМС, Україна поступово збільшуватиме присутність флоту союзників з країн НАТО в акваторії Чорного й Азовського морів.

«Це не тільки питання Sea Breeze, це і ставлення, і постійна робота, співпраця нашого Міністерства оборони зі США та країнами Євросоюзу.», - підкреслив Зеленський.

Цікаво, що у ВМФ мають своє бачення розбудови флоту. Експерти зазначають, що Україні не має потреби у великих кораблях та корветах, які є лише хорошою мішенню для ворога, адже Чорне море не те щоб було місце для великих маневрів, а довжина корвету сягає близько ста метрів.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь заявляє, що нам потрібна дуже потужна протиповітряна і протиракетна оборона.

«В нашому випадку, корвети потрібні як один з інструментів в майбутньому, в тому числі для контролю, для далеких походів, для участі в спільних операціях з країнами-партнерами і НАТО, але не в 2021 році, коли в нас немає жодного зенітно-ракетного комплексу на флоті, жодного протикорабельного комплексу, жодного гідроакустичного комплексу і торпедних апаратів».

У своїй промові Зеленський наголосив, що очікує допомоги для реалізації далекоглядних планів від США та Великої Британії. Ймовірно, Україна отримала англійська кредит у близько $ 1,7 млрд на десятилітній термін саме з метою розбудови флоту.

Реформування "Укроборонпрому", чи посилять зміни у концерні обороноздатність України.

Нові ціни на автопаливо, чи варто чекати здешевлення бензину на АЗС.

Чи вдасться Зеленському "дотиснути" Європу в питанні вступу до ЄС