УкрОборонПром показав небувалі прибутки за перші пів року

УкрОборонПром, державний концерн, стратегічний виробник озброєння та військової техніки в Україні, прозвітував про зростання зведеного чистого прибутку. Про це йдеться у звіті, на порталі концерну.

Концерн заявив, що за перше півріччя отримав 517, 6 млн гривень прибутку від 78 підприємств, які йому підпорядковані. Вартість українського стратегічного об'єкта оцінюється у 73,6 млрд гривень. А фінансові зобов'язання складають 48,3 млрд гривень.

Підприємство похвалилося й тим, що не має заборгованості у податках, та поповнило державну скарбницю за звітовий період на 4,2 мільярда гривень, перевиконавши план на
1,2 млрд грн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У 2021 році було збільшено обсяги у сфері високоточної зброї та боєприпасів, за напрямком радіолокації, радіозв'язку, спеціального приладобудування та бронетанкової техніки.

Досягнення концерну за півроку. Фото: скріншот ukroboronprom

Як виявилося, у компанії також є й проблеми, - це підприємства, які не сприяють, а навпаки погіршують фінансовий стан Укроборонпрому.

Деякі підпорядковані підприємства, не отримали прибутку, бо перенесли виконання контрактів на невизначений термін через пандемію COVID-19, інші - не завантажували свої потужності, що призводило до збитків, та були такі, що отримували незначне фінансування через невеликі обсяги роботи.

Окремо зазначили, що робота кількох керівників не задовольнила дирекцію концерну. Підприємство з грудня минулого року очолює Юрій Гусєв. За його керівництва було звільнено п'ятьох керівників, одного усунули від обов'язків, та ще одному оголосили догану.

Від того, наскільки концерну вдасться вирішити проблеми, залежить репутація всього УкрОборонПрому. Зараз він налічує у собі 118 підприємств, серед них - 12 акціонерних товариств, 7 казенних підприємств, та 99 державних.

Можливо, у майбутньому ці підприємства реконструюють, адже депутати прийняли закон "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", який передбачає проведення реформи концерну, проте він і досі не підписаний президентом Зеленським.

В США 20 вересня було знято заборону на в’їзд для українців з 1 листопада, що треба знати.