Експорт брухту чорних металів може бути заборонено в Україні вже наприкінці 2022 року

Україна планує відмовитись від експорту брухту чорних металів та збільшити внаслідок цього виплавку сталі. В уряді вважають, що подібний крок збільшить податкові надходження до бюджетів всіх рівнів на 17,6 мільярда гривень, повідомляють в Міністерстві економіки.

Подібне рішення уряду схвально оцінила більшість експертів - зокрема, фахівці зазначають, що обмеження експорту брухту зараз практикують чимало країн, через що попит на цю сировину стрімко зростає. Отже, заборона має набрати чинності якнайшвидше - в протилежному разі Україна стане своєрідним донором, з якого майже за безцінь "висмокчуть" цінний ресурс, який став би в пригоді вітчизняним металургійним підприємствам.

"Щодня вивезення брухту з України забирає гроші в українських громадян – бо в підсумку до бюджету надходить набагато менше податкових надходжень. Адже тонна металу, експортована з України, приносить у п'ять разів більше надходжень, ніж тонна брухту, вивезеного з країни", - заявив в ефірі каналу Україна 24 президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Але у рішення про заборону експорту брухту є і противники, які наголошують, що Україна лише програє від її введення. Зокрема - втратить тисячі робочих місць, які створювала індустрія заготівлі брухту, а також обвалить ціни на цю сировину на внутрішньому ринку. Таким чином, на думку противників заборони, її введення вигідне так званому металургійному лобі, яке зможе "заробляти на забороні" до 25 мільйонів доларів на місяць.

"Заборона або обмеження експорту брухту - це дотування однієї галузі за рахунок іншої", - вважає власник холдингу "Укрмет" Андрій Кисельов.

Окрім втрати робочих місць, від заборони експорту брухту Україна понесе й інші збитки, сума яких, за оцінками експертів, досягатиме мільярда доларів. Зокрема до 600 мільйонів втратить економіка країни, близько 104 мільйонів недоотримає держбюджет; що ж до державних металургійних компаній, то вони втратять право вигідно продавати експортувати відходи промисловості.

Нагадаємо, в Україні планують виробляти "зелений" водень, який постачатимуть до країн Європи.

Нагадаємо, Україна розглядає створення водневого коридору з Німеччиною, Чехією та Словаччиною.

Нагадаємо, в Україні хочуть піти шляхом країн Євросоюзу і заборонити одноразові вироби з пластику.