4 жовтня, Facebook та всі його додатки, включаючи Instagram та WhatsApp, були недоступні кілька годин

Важлива комунікаційна платформа, якою користуються мільярди людей по всьому світу перестала функціонувати, демонструючи, наскільки світ став залежним від компанії.

Користувачі повідомили, що програми Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger та Oculus, почали показувати повідомлення про помилки близько 18:40. За лічені хвилини Facebook зник з Інтернету.

Відключення тривало понад п’ять годин, перш ніж деякі програми поступово повернулися до життя, хоча компанія попередила, що службам знадобиться час для стабілізації. А засновник компанії Марк Цукерберг вибачився за зрив.

Збій був далекосяжним та серйозним. Facebook перетворився базову платформу для обміну повідомленнями, для прямих трансляцій, віртуальною реальністю та багатьма іншими цифровими сервісами. У деяких країнах Facebook є синонімом Інтернету. Понад 3,5 мільярда людей у всьому світі використовують Facebook, Instagram, Messenger та WhatsApp для спілкування з друзями та родиною, для сповіщення політичних повідомлень та розширення свого бізнесу за допомогою реклами.

Крім того, через Facebook відбувається авторизація на багато інших програм та служб. Через збій люди не могли заходити на інші сайти, дивитися свої смарттелевізори та інші пристрої, підключені до мережі.

Збоями в технологіях не здивуєш, але те, що сталося 4 жовтня було дуже незвичним. Адже збій відбувся одночасно на кількох великих додатках. Останній раз збій у Facebook відбувся у 2019 році. Тоді цілу добу неможливо було зайти на сайт, через помилку.

Цього разу причину збоїв поки не оголошено. Експерти зазначають, що навряд це могло бути кібератакою, важко уявити, щоб злам торкнувся одразу стількох додатків.

Енді Стоун, представник Facebook, написав у Twitter:

"Ми усвідомлюємо, що деякі люди мають проблеми з доступом до наших програм та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше нормалізувати ситуацію, і просимо вибачення за незручності".

Раян Мак, журналіст з The New York Times зазначив, що через збій в Facebook співробітники компанії теж мають проблеми в роботі внутрішніх програм, що використовуються для ділової комунікації.

Пізніше повідомили, що технічні працівники вручну перезапустили сервери компанії, та продовжують налагодження.

Варто зазначити, що збій у Facebook додав до тих проблем, як з’явилися у компанії після оприлюднення внутрішнього розслідування, яке провела одна з колишніх менеджерок компанії, Френсіс Хауген. Вона оприлюднила свої розслідування, які показують, що продукти Facebook роблять багато шкоди. Зокрема про навмисне розпалення ворожнечі та негативних емоцій, а також про приниження молоді та дівчат, зокрема в Instagram.

Цікаво, що впродовж того як тривав збій у Facebook, журнал Forbes оприлюднив миттєве падіння статків Марка Цукерберга. У рейтингу найбагатших людей він опустився на шосту позицію.

Акції Цукерберга впали на майже 6,6 мільярда доларів за кілька годин. Та на час написання статті ситуація почала поступово виправлятися.

Втім, постраждав не тільки Facebook. Ціла низка незрозумілих збоїв, які накрили деякі інші провідні сервіси, призвела до серйозного падіння акцій на фондовому ринку.

Twitter подешевшали більш ніж на 5,24%, Facebook – на 4,8%, Amazon і Apple – на 2,8% кожна, Netflix – на 1,4%.

Українці повезуть у Лас -Вегас на виставку техноновацій 8 проривних продуктів.

Конкурент Tesla компанія Lucid Motors представила надпотужний електрокар.

Які існують топ-10 найдорожчих космічних апаратів, які підкорили Всесвіт.