Польща, Словенія та Чехія підготували "план порятунку України"

Про план дій, які Євросоюз має здійснити, якщо він хоче покласти край війні в Україні, розповів у статті для видання Politico прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Він зазначив, що від початку війни вже місяць як триває війна. Захід ввів стосовно росії чотири пакети санкцій — і все ж таки війна триває. Прийнятих санкцій замало. Потрібно зробити набагато більше і швидко.

Яке рішення пропонують вжити для допомоги Україні

Конкретні кроки, які б допомогли зупинити війну в Україні розробили у Міноборони трьох дружніх країнах.

  1. Відключити без виключення всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. В іншому разі за кілька тижнів економіка адаптується до нових умов.
  2. Надати притулок для тих російських солдатів, які відмовляються служити злочинній владі в рф.
  3. Зупинити пропаганду рф, яка лунає з каналів по всі Європі.
  4. Блокувати російські кораблі в портах Європи.
  5. Запровадити аналогічну блокаду для автомобільного транспорту.
  6. Запровадити санкції не лише щодо олігархів, а й щодо всього їхнього бізнес-середовища.
  7. Призупинити видачу віз усім громадянам росії. Російський народ має зрозуміти, що він відчує наслідки цієї війни.
  8. Запровадити санкції проти всіх членів путінської партії "Єдина росія".
  9. Запровадити повну заборону на експорт у росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
  10. Виключити росію з усіх міжнародних організацій.

Також Польща внесла пропозицію, щоб в Україну були направлені миротворці НАТО, та інших міжнародних організацій. Це повинно було показати, де проходить червона лінія для путіна.

"Що ми робитимемо, якщо путін наступного разу потягнеться до Кишиніва, столиці Молдови? Або якщо він нападе на Вільнюс та Варшаву? Що, якщо він захоче окупувати Гельсінкі? Чи почнемо ми ставитися до цієї загрози серйозно лише тоді, коли він пошле танки на Берлін? Лінія має бути проведена, і вона має бути проведена зараз", – заявив прем'єр.

Президент США у Польщі заявив про підтримку України,

В суботу 26 березня Джозеф Байден відвідав Польщу та провів кілька зустрічей. Він заявив, що швидко війна в Україні не закінчиться, тому зараз важливо сконцентрувати всі сили, щоб кожен українець робив усе для перемоги й щоб усі разом пройшли цей некороткий, але переможний шлях.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, після зустрічі з Джо Байденом у Польщі заявив, що США пообіцяли збільшити військову допомогу Україні.

"Жодна інша країна не надала Україні таку підтримку, як Сполучені Штати. І це дуже важливо. Українська витривалість та західна зброя - переважно американська - це рецепт успіху на полі бою", - сказав голова українського МЗС.

Кулеба не надав жодних подробиць про те, яку саме військову допомогу передадуть США, але зазначив:

"Сьогодні ми отримали додаткові обіцянки від Сполучених Штатів щодо того, як розвиватиметься наше співробітництво в обороні".

Україна потребує не лише оборонних видів зброї, але й наступальних, щоб витіснити ворога з захоплених територій. Однак невідомо, чи отримає Україна таке озброєння від західних партнерів. Власне, союзники надають грошову підтримку Україні, і вона сама може придбати цю наступальну зброю.

Нагадаємо, що як діяти, якщо росія наважиться застосувати хімічну зброю проти України

Нагадаємо, що американський техногігант відключив найбільший поштовий сервіс росії від своїх серверів.

Нагадаємо, що переважна більшість українців відмовляється говорити мовою агресора.