Російська армія вчергове зазнає втрат військової техніки на Херсонщині на аеродромі Чорнобаївка

24 березня російські війська вдесяте втратили у Чорнобаївці свою техніку. Проте така наполегливість не може не дивувати та поставити питання — чому аеропорт на Херсонщині такий важливий для ворожої армії. Експерти вже відповідають на ці питання.

Стратегічна точка для ворожих військ

Чорнобаївка стала своєрідним символом знищення російських військ. Радник голови офісу президента Олексій Арестович, не без жартів розповідає про чергові втрати техніки на стратегічній точці. Проте зазначає, що російська армія розглядає Чорнобаївку, як стратегічний пункт перекидання ресурсів з Криму.

Стратегічне значення чорнобаївського аеродрому є важливим у спробах розвинути наступ на Миколаїв, та Одесу. Миколаїв відділяє від анексованого Криму річка Дніпро. Через яку треба не лише переправити війська, а й налагодити їхнє регулярне постачання.

"Вони нагромадили величезне угруповання з Криму на тому напрямку - там, де Миколаїв, Одеса. Їм бажано, але недосяжно, рухатися через два мости - Антонівський міст та міст у Новій Каховці", - пояснив під час телемарафону радник голови ОП Олексій Арестович.

Думку Арестовича підтримує засновник організації Statewatch Олександр Леменов у Facebook. Він зазначив, що Чорнобаївка залишається найважливішою стратегічною локацією через габарити бойових вертольотів.

"Треба розуміти, що ця дистанція ще залежить від маси, адже маса порожнього МІ-172 7.5 тонн, а максимальна – майже 12 тонн. Це впливає на практичну дальність, але не критично. Припустимо, аеродроми у Сімферополі. Ще раз, допустимо! Туди — назад це 550 км. Це критично, тому що гелікоптери летять, зависають, атакують, висаджують десант", – зазначив Леменов.

Твін-Пікс по-українськи

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів своє бачення значення стратегічного об'єкту.

"Чорнобаївка справді стала для російських окупантів своєрідним Твін-Піксом, але на те є причини. Це село фактично є воротами до Херсона і має дуже важливе стратегічне й тактичне значення для наступу на Миколаїв. Насамперед завдяки розміщеному там аеродрому, який окупанти весь цей час намагалися використовувати як майданчик для підготовки десантування".

На думку експерта, якщо виключити Чорнобаївку як майданчик для підготовки захоплення Миколаєва, то будь-яка операція такого плану матиме вкрай низьку результативність.

Хто "попався" на чорнобаївський "день сурка"

Павло Лакійчук зазначив, які групи ворожих військ зосередились у Чорнобаївці.

ПУ Південної групи військ, 22-го армійського корпусу ЧФ, 20-ої мотострілецької та 7-ої десантно-штурмової, дивізій, 127-ої бригади берегової оборони, а разом з ними – вузли зв'язку, штабісти та інше.

"Аеродром, як основний логістичний майданчик всього їх південного угруповання сил. Будь-який полководець ухопився б за голову. Але не в російській армії. Основне правило ЗС рф: "Я начальник — ти дурак! Виконуй, що наказали!". Українські воїни швидко з’ясували хиби противника й успішно ними користаються".

Отже, розібралися, що Чорнобаївку ворог розглядає виключно як переправний пункт, та для подальшого наступу на українські землі, тому най не втомиться українська армія відправляти на "чорну діру" чи бермудський трикутник" техніку ворога. Тим паче, що українці полюбляють створювати меми та гуморески на тему "курортного" для ворогів аеродрому.

Нагадаємо, що Україна місяць чинить опір повномасштабному вторгненню російської агресії.

Нагадаємо, що про що говорить сигнал тривоги, чи можна ігнорувати сирену, які фейки ширяться в мережі.

Нагадаємо, що у Міноборони розповіли, як українці мимоволі стають коригувальниками ворожого вогню.