Західні партнери Україні виділили додаткову допомогу зброєю та грошима на допомогу ЗСУ

Україна бореться з росією вже впродовж місяця. Велику допомогу надають західні союзники, які постачали, та обіцяють і надалі допомагати з озброєнням Україні. Наразі стало відомо про декілька великих пакетів допомоги від ЄС, Швеції та Великої Британії.

Гроші з Фонду миру від ЄС для ЗСУ

Європейський Союз вже виділив Україні мільярд євро з Європейського фонду миру. Ці кошти призначені для закупівлі озброєнь. Про це голова Євроради Шарль Мішель заявив під час брифінгу, про що оприлюднив у Twitter.

"ЄС уже виділив Україні 1 млрд євро на закупівлю озброєнь із Європейського фонду світу", - сказав він.

Швеція надасть 5 тисяч ПТРК

Швеція надасть Україні додатково 5000 одиниць протитанкової зброї для боротьби із російським вторгненням, про це заявив міністр оборони Петер Гультквіст.

За словами міністра, новий пакет військової підтримки також включатиме обладнання для розмінування.

У другій половині дня 24 березня фінансовий комітет парламенту Швеції обговорить новий пакет воєнної підтримки.

Велика Британія надасть зброю та гроші на зарплати ЗСУ

Уряд Сполученого Королівства повідомив що Велика Британія надасть Збройним силам України 6000 нової оборонної ракетної зброї та 25 млн фунтів стерлінгів еквівалентно 33 млн доларів. Ці гроші підуть на зарплати українським військовим.

Ця фінансова допомога призначена для виплати зарплат українським військовим.

Новий пакет ракет більш ніж подвоює оборонну летальну допомогу від Великої Британії - загалом вона тепер становить 10 тисяч ракет. А загальна фінансова підтримка досягла 400 млн фунтів стерлінгів (528 млн доларів) - з урахуванням гуманітарної та економічної допомоги.

Велика Британія також надасть додаткові 4,1 млн фунтів стерлінгів (5,4 млн доларів) для всесвітньої служби BBC для боротьби з дезінформацією в росії та Україні. Також країна обіцяє допомогу в розслідуванні військових злочинів Міжнародним кримінальним судом.

Нагадаємо, що як підтримати ЗСУ та економіку, придбавши військові облігації України.

Нагадаємо, що США надали "Стінгери", "Джавеліни", безпілотники та бронежилети для підсилення української армії.

Нагадаємо, що військові-строковики також отримуватимуть додаткові виплати під час війни.