Путін відповідає на західні санкції своїми вказівками - брати плату за газ з "недружніх" країн рублями

Після повномасштабної війни, яку розв'язав путін в Україні багато міжнародних компаній біли змушені впровадити санкції, щоб зупинити агресора. Треба сказати, що будь-які санкції, це інструмент, який впливає і на тих кому їх впровадили, і на тих, хто впровадив. Після чутливих та болючих ударів путін вирішив зробити черговий "випад" та запровадив оплату за свій газ в рублях. Повідомлення були оприлюднені у росагенціях ТАСС та Інтерфакс.

Газовий шантаж рф

"Ухвалено рішення в найкоротший час реалізувати комплекс заходів щодо переведення оплати – почнемо з цього – нашого природного газу, що постачається до так званих "недружніх країн", за російські рублі", – сказав Путін.

"Ннедружні країни" впродовж тижня мають визначити порядок операцій із придбання рублів на внутрішньому ринку рф". Простими словами, путін хоче, щоб за газ з ним розрахувалися попередньо купленими на росринку рублями.

На думку фахівців, таку ініціативу складно реалізувати на практиці, навіть якщо відкинути етичні питання.

Причиною таких кроків стало те, що у рф заборонили ввезення євро та долара, а також заморозили російські резерви у доларах та євро. Багато російських банків були відключені від системи міжнародних розрахунків SWIFT, що ускладнило розрахунки в іноземній валюті.

Ціна газу та відповідь Німеччини

Варто сказати, що ціна газу, після оприлюднення новини, виростла на маже 20% на ф'ючерсних біржах.А котирування на головному європейському хабі TTF у Нідерландах піднялись відразу аж до 1374,69 долара за тисячу кубометрів газу.

А от у Німеччині не надто переймаються новою забаганкою путіна та заявили, що така вимога суперечить раніше укладеним договорам про постачання газу. Міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив, що вимога платити в рублях – це порушення контракту.

"Ми будемо консультуватися з європейськими партнерами про те, якою буде наша реакція" - сказав міністр.

Габек завив, що з грудня 2021 року постала необхідність знайти альтернативних постачальників, оскільки росія більше не є надійним і адекватним партнером. Зараз уряд ФРН шукає інші джерела постачання газу в країну.

Глава комітету закордонних справ Бундестагу Норберт Реттген заявив, що вимога путіна підриває санкції, оскільки європейські компанії будуть змушені купувати рублі за долари і євро через центробанк рф.

Україна закликає не йти на поступки газовому терору

Дмитро Кулеба звернувся до світової спільноти з закликом не йти на поступки путіну.

"Якщо будь-яка країна ЄС схилиться перед принизливими вимогами Путіна платити за нафту і газ рублями, це буде все одно, що однією рукою допомагати Україні, а іншою – допомагати росіянам вбивати українців. Я закликаю відповідні країни зробити мудрий і відповідальний вибір", написав Кулеба у своєму Twitter.

Не лише газ, заяви Роскосмосу

Глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін також заявив, що будуть експортувати свою продукцію за такою схемою. Було прийняте рішення укладати міжнародні контракти компанії "Роскосмос" у рублях.

"Роскосмос переходить на укладання контрактів з іншими країнами у рублях, за такою ж схемою, як працюватимуть наші видобувні вуглеводні компанії".

Нагадаємо, що російський монополіст почав постачати газ по-максимуму

Нагадаємо, що глобальні санкції добивають економіку країни-агресора

Нагадаємо, що російська агресія позначилась на газотранспортній системі України.