Війна росії проти України змусила провідні іноземні компанії про згортання бізнесу в рф

Проте частина продовжила роботу в державі-терористі. У міністерстві закордонних справ інформують про понад 50 компаній, які продовжують працювати та поповнювати воєнний бюджет рф. Активісти запустили глобальну ініціативу "putin100" для боротьби з компаніями, які досі працюють в росії. Варто сказати, що громадська думка таки тисне на цих "ненажер".

Nestle зупиняє роботу, але не повністю

Компанія Nestle, яка довго опиралася та не наважувалась вийти з російського ринку, таки зупиняє роботу кількох брендів у росії. Мова про KitKat та Nesquik. Також компанія запровадила деякі обмеження, зупинивши капіталовкладення у росію. А з квітня збирається підвищити ціни на свою продукцію в рф до 45%.

McDonald’s все ще працює?

Серед тих, хто ніби пішли з ринку у рф заклади швидкого харчування, серед яких і американська мережа McDonald’s. 8 березня компанія заявила про те, що тимчасово йде з російського ринку.

Однак громадськість помітила, що деякі заклади мережі продовжили роботу на території РФ.

Журналісти "Схем" з’ясували, що у Росії залишаються працювати 132 заклади із 850. Закриття відомого на увесь світ бренду швидкого харчування викликало різку реакцію в російському суспільстві.

Відповідно до інформації, оприлюдненої McDonald’s, 84% закладів компанії у Росії працюють напряму через юридичні представництва. Решта закладів здійснюють свою діяльність за умови комерційної концесії – або, як ще називають це явище, франчайзингу. На кінець 2021 року в Росії налічувалося 132 таких заклади, йдеться на сайті російського McDonald’s.

Група Креді Агріколь зупинила у рф свою діяльність

З початку війни Група припинила нове фінансування російських компаній та усю комерційну діяльність в росії. Вони сповістили своїх міжнародних корпоративних клієнтів про умови призупинення надання послуг з боку Креді Агріколь КІБ на місцевому рівні, що наберуть чинності найближчими тижнями.

Штат дочірньої компанії Креді Агріколь КІБ у Росії налічує 170 співробітників-росіян, компанія не надає послуги роздрібного банкінгу, а її чистий прибуток у минулому році склав 3,7 млн євро.

Хто з великих компаній залишається?

Kinross Gold, Glencore та інші гірничодобувні компанії розривають спільний бізнес із росією. Нафтосервісна компанія Baker Hughes залишилась на ринку та відмовилася від інвестувань у ринок рф.

Нагадаємо, які професії стануть затребуваними після перемоги над агресором.

Нагадаємо, що Міжнародне агентство Fitch порівняло вплив санкцій через війну в Україні та кризу 1998 року для росії.

Нагадаємо, що ЄС намагається позбутись енергетичної залежності від рф.