Дослідники сподіваються знайти на Місяці кригу, яка стане основою для ракетного палива

В 2023 році NACA планує відправити на Місяць автоматичний ровер VIPER (Volatiles Investigating Polar Exploration Rover): приземлившись в одному з найхолодніших місць Сонячної системи, кратері Нобілі біля Південного полюса, апарат займеться пошуком криги на поверхні та під поверхнею супутника. Після того, як у 2018 році наявність води (а точніше - водяної криги) на поверхні супутника Землі підтвердилася, Місяць став ще більш привабливим для людства - тепер вчені вбачають в ньому щось на кшталт заправляльної станції для космічних кораблів недалекого майбутнього, повідомляє видання Science Focus.

За словами британського планетолога Яна Кроуфорда, вода є потенційним ресурсом для освоєння Космосу, оскільки її можна розкласти на кисень та водень - основи для вироблення ракетного палива. Транспортувати воду з Землі занадто дорого, адже для того, щоб "вивезти" за межі гравітаційного поля планети бодай один кубометр рідини, потрібно забагато енергії. Саме тому "місячна вода" дає вченим надію на те, що в майбутньому людству вдасться реалізувати амбітні проєкти та вивчити близький і далекий Космос.

"Якщо ми збираємося брати участь у програмі дослідження космічного простору, Місяць - це очевидне місце для початку", - вважає науковець.

Проте, Місяць приваблює людей не лише покладами водяної криги: супутник Землі, на думку вчених, є своєрідним "музеєм еволюції планет". Невдовзі на супутнику Землі вчені сподіваються видобувати титан та залізо, які можуть бути використані при будівництві космічних кораблів. Є на місяці і гелій-3, вкрай необхідний для виробництва палива для ракет, але з його видобутком доведеться трохи зачекати - для добування елементу на супутнику потрібно побудувати великий промисловий комплекс.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.

Нагадаємо, видання Sciencefocus опублікувало рейтинг найдорожчих космічних кораблів, які побували на орбіті Землі та за її межами.

Нагадаємо, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX від Ілона Маска буде запущено у листопаді.