Українська поліція використовує ШІ для пошуку соціальних мереж ліквідованих російських солдатів

Михайло Федоров повідомив, що Україна зробила велетенський крок у розвитку високих технологій та штучного інтелекту. У своєму Facebook очільник Мінцифри повідомив, що за допомогою ШІ українці знаходять акаунти мертвих солдатів російського збройного терористичного угрупування, та повідомляють рідним та друзям про їхню смерть, таким чином розвіюючи міфи путінської пропаганди про "спецоперацію", "нема строковиків", та "ніхто не вмирає".

"Ще місяць тому ми налаштовували нову систему CRM для обробки заявок контакт-центру Дії. А сьогодні налаштовуємо автодозвони в Росії, щоб розповідати правду про російських вбивць у нас вдома. Ми всі змінилися. Ми почали робити те, що навіть уявити не могли ще місяць тому.

Дякую кожному за боротьбу. І перепрошую в кожного, кому нам не вдалося допомогти.

Продовжуємо триматись разом і робити все можливе для нашої швидкої перемоги!", - зазначив Федоров.

Система розпізнавання облич Clearview AI

Імовірно, Михайло Федоров мав на увазі систему розпізнавання облич Clearview AI, яку стало використовувати Міноборони. Це американський стартап, тепер система допомагає нашим військовим встановлювати особи російських противників, боротися з дезінформацією й ідентифікувати загиблих.

Радник Clearview, Лі Волоскі зазначив, що Україна отримала безплатний доступ до потужної системи пошуку осіб Clearview AI, що дозволяє владі потенційно перевіряти людей на контрольно-пропускних пунктах.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Clearview сама запропонувала Києву безплатний доступ до своєї технології. Як розповіли в компанії, вони мають 2 млрд зображень із російської соціальної мережі "ВКонтакте". Загалом їхня база налічує 10 млрд фотографій.

Ця база даних дозволить легше ідентифікувати загиблих, ніж просто зіставляючи відбитки пальців, і працює навіть, якщо людина отримала травму обличчя. Технологія також може бути використана для возз'єднання біженців, розлучених зі своїми сім'ями, виявлення російських оперативників і допомагати уряду викривати фейки у соціальних мережах.

Не панацея

Представники Clearview наполягають, що систему не можна використовувати як єдине джерело ідентифікації, оскільки це порушує Женевську конвенцію, що встановлює стандарти гуманітарного права під час війни.

Серед критики системи вказують на помилки, які можуть призвести до загибелі цивільних осіб. Подібні випадки були у США, де Clearview AI уже кілька років використовують правоохоронні органи.

Нагадаємо, що в Україні можна приєднатися до Starlink від Ілона Маска, але є кілька умов.

Нагадаємо, що підтримати ЗСУ та економіку, придбавши військові облігації України.

Нагадаємо, що міжнародна платіжна система PayPal стала доступна в Україні.