Після війни, структура української економіки зміниться, вже можна визначити, які професії будуть у попиті

Війна триває майже місяць, щодня, крім того, що гинуть мирні мешканці, російські терористи завдають руйнівної шкоди українським містам, інфраструктурі та екології. Більшість прогнозів щодо повоєнного розвитку України базуються на припущенні, що в нашій країні буде великий попит на робочі спеціальності – для відновлення інфраструктури країни. На порталі Сьогодні дізнавалися, які саме професії, на думку аналітиків матимуть попит найближчі роки після війни.

Програмісти, енергетики та логістики

Якщо Європа та Україна відмовляться від російських нафти та газу, слід буде активно долучатися до розробки власних енергетичних проєктів.

На думку аналітика з TeleTrade Сергія Родлера, за проєкти з енергетики будуть говорити з неабияким ентузіазмом, зокрема йдеться про розвиток власних родовищ, і про розвиток альтернативної енергії.

"Це величезний пласт робіт: від безпосереднього виробництва до зберігання та розвитку повноцінної інфраструктури розподілу. Тут, звичайно, без інвестицій ззовні не обійтися. Але раніше їх вдавалося залучати, хоч були й скандали з мільярдними боргами перед інвесторами. На альтернативні джерела припадає близько 9%, так що потенціал для розвитку у фахівців цієї сфери теж є", зазначив Родлер.

Також посилиться потреба в експертів з програмного забезпечення. Очікується масовий перехід на цифрові продукти з метою мінімізації втрат у разі нової війни. Знищити інформацію у хмарному сервісі за межами України набагато складніше, ніж вцілити ракетою в наш дата-центр чи офіс якоїсь компанії.

Також збільшиться попит на тих, хто забезпечує логістичні ланцюжки. Транспортні коридори з Китаю через Росію та Білорусь не відкриються довгі роки. Тому наша країна буде вбудовуватися у міжнародні транспортні коридори. Може зрости попит на всі логістичні професії – від водіїв до працівників портів та транспортних терміналів.

Робочі спеціальності

У разі, якщо США та ЄС у прагненні підтримати українську економіку запустять виробництва, які пішли з території росії та білорусі, зросте попит на операторів та налагоджувачів обладнання, інженерів та інших виробників.

Може виникнути дефіцит робочих рук, через відтік людей за кордон біженців, і заробітчан. Ще до війни після пом'якшення карантинних заходів люди знову змогли відправитися на заробітки в ЄС, тоді ж можна було відзначити невелике зростання зарплат за робітничими спеціальностями. Так роботодавці хотіли хоч якось мотивувати людей не кидати роботу.

Однак, якщо структурних змін в економіці не відбудеться, то на ринку праці продовжить бути потрібними маркетологи, програмісти, лікарі, продавці тощо.

Нагадаємо, що в Україні запускають сім програм для підтримки бізнесу під час війни.

Нагадаємо, що яку суму з валютного рахунку дозволяє знімати Нацбанк.

Нагадаємо, що у Мінфіні розповіли, як війна вдарила по бюджету України.