В Україні будуть діяти програми для підтримки бізнесу під час війни

Уряд запропонував сім різних програм для підтримки та втримання бізнесу, щоб стабілізувати економіку під час війни. Вони стосуються кредитування та пільгових умов оподаткування, а також можливості перевести бізнес на західну Україну.

Є програми для аграріїв та ФОПів, для вимушених переселенців та тих, хто прихистив біженців.

Податкові пільги

Підприємці, з оборотом до 10 млрд грн сплачуватимуть податки за спрощеною системою, подібно до ФОП третьої групи. Це передбачає 2% від обігу замість 20% ПДВ та 18% податку на прибуток. Виняток – казино, виробники сигарет та алкоголю.

ФОП не сплачуватимуть ЄСВ за мобілізованих співробітників та єдиний податок, якщо не отримують доходи. Ті, хто продовжують працювати або не змогли виїхати у місцях, де йдуть бойові дії, звільняються від сплати екологічного та земельного податків на період воєнного часу та рік після нього.

Пільги можна оформити звернувшись до Державної податкової служби, в електронному кабінеті.

Без перевірок, РРО та ліцензій

У період воєнного часу в Україні скасували податкові перевірки для бізнесу. Таке рішення прописано у законі №7137-д, від 15 березня. Цим самим законом скасовують штрафи за відсутністю РРО або фіскального чека. Виняток – підакцизні товари.

18 березня Володимир Зеленський оголосив про тимчасове скасування 600 ліцензій та регуляцій для бізнесу. Діятиме лише 20, які неможливо скасувати, наприклад, про поводження з радіоактивними відходами. Уряд вже підтримав це рішення і воно набуде чинності після офіційного опублікування.

Спрощена система трудових відносин

15 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7160, який спростив трудові відносини. Роботодавець може підписувати термінові контракти на період дії воєнного стану. Працівника можна перевести на іншу роботу, звільнити за умов непрацездатності або відпустки.

Робочий час можна збільшити до 60 год на тиждень, а для тих, хто працював неповний день – до 50 год на тиждень. Кількість вихідних днів можна скоротити із двох до одного.

Роботодавець може не дотримуватись раніше прописаних у контракті термінів оплати праці, якщо зможе довести, що причиною цього стала війна. Співробітник може розірвати контракт без попередження та двотижневого відпрацювання, якщо його робота перебуває у зоні активних бойових дій.

Релокація бізнесу на захід України

Підприємства, місце дислокації яких знаходяться у зоні бойових дій, можуть отримати державну підтримку для переміщення своїх робочих потужностей у більш безпечні місця західної України. Держава допоможе у пошуку нової локації, розселенні персоналу компанії та підборі нових співробітників. Переїзд підприємств відбувається коштом держави.

Підтримка аграріїв

Держава допомагає аграріям провести посівну за умов воєнного часу. Уряд ввів в обіг бензин та дизпаливо екологічних стандартів Євро-3 та Євро-4 та спростив митні процедури для постачання нафтопродуктів. Це дозволить забезпечити сільськогосподарські підприємства паливом.

17 березня президент підписав закон про скасовування акцизу на паливо та зниження ставки ПДВ з 20% до 7%.

Термін дії ліцензії на зберігання, транспортування та застосування пестицидів продовжено на 90 днів після її припинення або скасування.

Кредитування під 0%

18 березня президент України Володимир Зеленський повідомив про можливе запуск кредитування для підприємців під 0%.

Пільгову ставку може отримати будь-який бізнес на час воєнних дій та місяць після нього. Далі буде мінімальна ставка – 5%.

Загальний обсяг кредиту, який може отримати бізнес, – до 60 млн грн.

6500 грн для українців та ФОПів, які втратили роботу

Держава виплатить 6500 грн українцям, які втратили роботу через війну. Програма доступна в областях, де проводяться активні бойові дії: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська та місто Київ.

Нагадаємо, що в Україні терміново проведуть масштабну податкову реформу - що вона передбачає.

Нагадаємо, що у Мінфіні розповіли, що через війну третина економіки не працює.

Нагадаємо, що в Україні створено сайт, який дозволяє знаходити та отримувати допомогу під час війни.