Збільшено ліміт виведення валюти, і зменшено операції Р2Р, зміни, які впровадив НБУ для стабілізації економіки України

В Україні з рахунків в іноземній валюті наразі можна знімати до 100 тисяч гривень в еквіваленті щодня. Відповідне рішення 21 березня ухвалив Національний банк, повідомила пресслужба НБУ.

За кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом в 100 тисяч гривень на місяць, раніше ліміт становив 30 тисяч гривень.

"Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах, - зазначили у регуляторі.

Ліміт не поширюється на оплату товарів, послуг тощо. Вони й надалі можуть здійснюватись без обмежень, уточнює регулятор. В інтернеті здійснювати покупки та оплачувати послуги можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном. У тому числі оплата навчання за кордоном здійснюється без обмежень з рахунків українських банків.

За кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах.

НБУ також дав можливість проводити оплату навчання за кордоном

Національний банк дав змогу без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, розширивши перелік виключень з заборони на транскордонні операції, до якого також належать витрати, пов’язані зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих

НБУ закликає клієнтів банків розплачуватися по можливості картою, а не знімати готівку. Проте деякі перекази грошей обмежені лімітом у 100 тисяч гривень в еквіваленті з метою запобігання виведенню капіталу за кордон.

Цей ліміт поширюється на переказ грошей на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та одержувача.

Операцій quasi cash та P2P-переказів обмеженні

Тепер не можна переказувати кошти на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача, а також здійсненювати операції із використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash.

До операцій quasi cash зараховують наступні:

  • поповнення електронних гаманців;
  • поповнення брокерських або форекс-рахунків;
  • оплата дорожніх чеків як засобі забезпечення туристів міжнародною валютою або валютою країни перебування;
  • купівля віртуальних активів тощо.

Нагадаємо, що війна завдає серйозних навантажень на банківську систему України.

Нагадаємо, що Нацбанк повернув обмеження на вивіз певних сум за межі України.

Нагадаємо, що у МВФ оцінили дії уряду під час війни та пообіцяли екстрену допомогу.