Міжнародне агентство Fitch порівняло вплив санкцій через війну в Україні та кризу 1998 року для росії

У 2022 році падіння російської економіки може знизитися на 8% через потужні та скоординовані санкційні дії США та Європейських країн та міжнародних організацій. Такі висновки озвучили у огляді агентства Fitch.

Падіння економіки нижче показників 1998 року

"Очікуване падіння можна порівняти з падінням під час кризи 1998 року і під час світової фінансової кризи", — вважають аналітики агентства.

У Fitch зазначили, що впроваджені санкції призведуть до більш значних впливів на економіку росії. Підтримку російській економіці можуть надати лише ціни на нафту, та витрати на ВПК та профіцит рахунку поточних операцій, які були у Росії до початку війни в Україні.

В агентстві зазначають, що реальне падіння ВВП Росії залежатиме від тривалості війни в Україні та відповідно від тривалості дії накладених на РФ санкцій.

У 2023 Fitch прогнозує зниження ВВП РФ на 0,2%. 2022 року споживча інфляція в Росії, як очікується, досягне 18%, до кінця 2023 року — 15%.

Також у Fitch наголосили, що заморозка значної частини золотовалютних резервів ЦБ РФ, що досягли $640 млрд, не дає російському центробанку можливості скористатися резервами для стабілізації курсу.

За останньою оцінкою Fitch курс долара наприкінці 2022 року становитиме 135 рублів, наприкінці 2023 року — 130 рублів.

Споживчі витрати цього року впадуть на 10,2%, у 2023 році — скоротяться на 2,6%, очікує агентство.

У Fitch також прогнозують, що на кінець року російський центробанк підвищить ключову ставку до 25%. Після цього буде деяке пом’якшення, і ставка опуститься до 18% до кінця 2023 року.

Чи загрожує росії дефолт

Наприкінці лютого рейтинг росії був знижений з ВВВ до В-, а 8 березня він був оновлений і досяг позначки С. Цей рівень показує думку Fitch про близький і неминучий суверенний дефолт.

Також було знижено стелю до рівня В-, що демонструє очікуваний вплив заходів контролю за рухом капіталу, що перешкоджають передачі та конвертованості.

За даними видання Reuters, до початку війни золотовалютні резерви Росії становили 630 млрд доларів. Однак санкції США, Великобританії, Євросоюзу, Японії та інших країн заблокували близько 50% цих активів.

Росія каже, що розмови про дефолт штучні

"Ми з вами чули заяви керівників наших фінансових відомості про готовність та наявність необхідного запасу міцності для виплат всіх зовнішніх боргів у рублях. Фактично Як таких умов для дефолту не існує якщо вони не створюється штучно", - прокоментував заяви міжнародних аналітиків речник путіна пєсков.

Нагадаємо, що газ до Європи імовірно постачатиме Катар, у Німеччині пройшли перемовини та домовились про партнерство.

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини виніс рішення припинити РФ напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні.

Нагадаємо, що у Мінфіні розповіли, як війна вдарила по бюджету України, але дефолту не буде.