Українську мову прийняли до Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL)

На позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій, яке відбулося 21 березня, Україні було надано статусу асоційованого члена EFNIL, рішення прийнято одноголосно. Про це інформує пресслужба Верховної Ради.

Чим опікується EFNIL

Серед основних завдань EFNIL – контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який в онлайн-форматі долучився до заходу, заявив, що фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови.

"Для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів", – наголосив Тарас Кремінь.

Історичний момент

Президент EFNIL, Сабіна Кірчмайєр відзначила важливість цього кроку в історичний для держави та Європи момент. Вона висловила сподівання на поглиблення взаємин Секретаріату Уповноваженого з організаціями - членами EFNIL задля розвитку головних цілей і завдань організації.

За словами Тарас Кременя, боротьба за мову – це і боротьба за самоідентичність української нації.

Свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови – це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність.

На засіданні Генеральній асамблеї EFNI взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів.

Лінгвоцид путіна

Тарас Кремінь виступив перед представниками та розповів, про політику геноциду, яку цілеспрямовано веде кремль. Не спиняється ворог і перед лінгвоцидом.

"У щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як "українська мова", "українська література" та "історія України" вивчатися не будуть".

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини наказав РФ припинити бомбити цивільні об'єкти та людей.

Нагадаємо, що в ЄС намагаються знайти інші джерела енергопостачання, та позбутися російської енергетичної залежності.

Нагадаємо, що дані з японських супутників можуть допомогти Україні дати відсіч агресору.