В аптеки завезуть достатньо йоду, щоб покрити дефіцит та потреба громадян

Через постійні обстріли атомних електростанцій російськими окупантами, українці масово скупили йодові препарати у аптеках, що призвело до дефіциту цього та деяких інших препаратів. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в ефірі єдиного телемарафону, пише Укрінформ.

Яких препаратів бракувало у аптеках України

В мережі аптек найближчим часом надійде понад 2 млн доз препаратів йоду. Також, за словами депутата, Україна вже закупила гормональні препарати і найближчими днями та їх дефіцит буде подолано.

Також Радуцький підкреслив, що заспокійливі препарати, які продаються без рецепту також поповняться у аптечних закладах.

"Ці медпрепарати, переважно, вітчизняного виробництва. Всі українські підприємства фармацевтичної галузі вже налагодили їх виготовлення. Думаю, найближчим днями їх також буде достатньо в аптеках", - зазначив він.

МОЗ найближчим часом вирішить питання доставки ліків до регіонів, де продовжуються активні бойові дії.

Раніше головний санлікар Ігор Кузін пояснював, що приймати йод потрібно лише у разі радіаційних аварій, одноразово та згідно із зазначеними рекомендаціями у перші шість годин.

За даними міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, в Україні нині працюють щонайменше 10 тисяч аптек. Урядовець запевнив: ліків та медичних працівників у країні вистачає. Також налагоджено підвезення лікарських засобів в аптечну мережу.

Європа тримає руку на пульсі

Європейська комісія закликала членів ЄС заготовляти йодні пігулки, захисні костюми та інші ліки, які можна використовувати для підтримки організму на випадок аварій на атомних енергостанціях.

Також посилилася робота над методами боротьби з можливими хімічними та біологічними атаками після того, як США попередили, що Росія може використати таку зброю в Україні, про це пише Financial Times.

"Комісія працює над підвищенням готовності в галузі хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз загалом, і це робилося ще до війни в Україні", - сказав представник Комісії.

Раніше цього місяця в аптеках таких країн, як Бельгія, Болгарія та Чехія закінчилися таблетки йоду після того, як російські війська захопили атомну електростанцію в Україні.

Нагадаємо, імовірно, росія вже двічі використала фосфорні боєприпаси в Україні. 13 березня подібні на фосфорні боєприпаси були використані у Попасній, а 21 березня у Краматорську Донецькій області.

Використання бомб, начинених фосфором, заборонено Конвенцією ООН "Про негуманну зброю". Гітлерівські фашисти називали таку зброю Brennende Zwiebel - "палаючий купол".

Нагадаємо, що росія погрожує світові ядерною катастрофою - окупанти захопили АЕС у Запоріжжі.

Нагадаємо, що ми писали про правду та фейки щодо повітряної тривоги, та як ПС ЗСУ дбають про захист українців.

Нагадаємо, як знайти необхідні ліки з допомогою застосунку Tabletki.ua в період воєнного часу.