Укрзалізниця оголосила про масштабне оновлення парку поїздів

Плачевний стан поїздів Укрзалізниці відомий всім, хто коли-небудь стикався із заміськими або міжміськими подорожами залізницею. Про оновлення парку поїздів говорилося багато і часто, але окрім кількох нових потягів, квитки на які були далеко не кожному по кишені, жодного оновлення так і не відбувалося.

Тепер Укрзалізниця оголосила про амбітні плани закупити нові потяги для регіональних та міських перевезень. Про це йдеться на сайті компанії.

"Укрзалізниця розпочинає наймасштабніше за роки незалежності України оновлення парку приміських та регіональних поїздів. 1 жовтня 2021 року компанія оголосила тендер у системі Prozorro на закупівлю 80 нових приміських та регіональних поїздів", - заявляють в УЗ.

Залізничний український перевізник зазначив, на які потреби використає майже 32 мільярди гривень. Мова йде про закупівлю тридцяти електропотягів змінного струму, тридцяти електропотягів постійного струму та ще двадцяти електропотягів змінного струму для регіональних перевезень.

Також зазначають, що 60 нових електричок призначені для проєкту City Express а 20 для регіональних маршрутів.

В пресслужбі компанії зазначають, оголошено тендер на те, в якої компанії будуть закуповувати потяги для українських колій. Отже, за право возити українців залізницею будуть боротися світові компанії Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda та Крюківський вагонобудівний завод.

Заявки на участь у тендері будуть прийматися місяць до 1 листопада, а сам аукціон відбудеться 7 грудня.

В УЗ також зазначають:

"За потреби компанія калібруватиме комерційні та технічні вимоги, щоб оголошений тендер був конкурентним, а його вимоги — оптимальними".

З переможцем тендеру планують працювати впродовж п’яти років до 2026 року.

Наразі парк потягів в Укрзалізниці зношений на 90 процентів. За таких умов життя та здоров’я пасажирів знаходиться під загрозою.

У серпні 2021 року Мінінфраструктури спільно з Укрзалізницею та кількома швейцарськими компаніями Stadler CIS AG, Stadler Rail AG, а також Швейцарським агентством зі страхування експортних ризиків SERV підписали меморандум. У тексті йдеться про співпрацю у галузі розвитку залізничного транспорту України та оновлення парку потягів.

Високі ціни на газ заганяють економіку України в небачену кризу, – експерт.

Якісна питна вода для українців – реалії чи нездійсненні мрії?

Україна витратить 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.