Повітряна тривога — цей звук знайомий кожній людині в нашій країні, він сповіщає про можливу небезпеку

Сирену вмикають коли прилітає ворожий літак або ракети. У мережі поширюють фейки щодо повітряної сирени, Центр протидії дезінформації розповів, що відбувається з сигналом повітряна тривога під час воєнного стану.

1. Навчальні сирени заборонені — за умовами воєнного часу навчальні сирени заборонені — пам'ятайте це!

2. Всі об’єкти, які фіксує ППО — вмикають повітряну тривогу. Існує фейк, що через деякі зафіксовані об'єкти не вмикають тривогу. Після всіх виявлених об’єктів, навіть якщо вони невеликі, вмикається сирена.

3. Сирену вмикає черговий центру управління, який присутній на місці цілодобово. Існує думка, що люди не встигли заховатися через те, що не увімкнули повітряну тривогу. Якщо тривога не прозвучала, значить її не змогли зафіксувати радари.

За словами речника Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната, за виявлення потенційної повітряної загрози в Україні відповідають радіолокаційні підрозділи Повітряних сил ЗСУ.

Між моментом фіксації літака/ракети та власне запуском сирени минають лічені хвилини, а може навіть менш як хвилину.

Про що говорить сигнал тривоги

Сигнал тривоги сповіщає, що на певний регіон насувається ворожа авіація, що може скинути бомби чи ракети, або на нього вже випущена ракета.

У разі, якщо ракета летить з акваторії Чорного моря на Київ зі швидкістю 800 км/год, то кияни мають більше ніж годину часу, щоб сховатися. Однак, буває й так що між звуком сирени і вибухами минає не більше 10 хв. Тоді, це ракети випущені з Білорусі, або швидкість їх набагато вища.

За словами льотчиків, у мешканців є близько 10 хв, щоб сховатися відколи включено сигнал "Повітряна тривога".

Звісно, якщо вчасно спрацьовують українські ППО, то ракета не долітає до цілі, тоді українцям здається, що сигнал тривоги вигнав їх з домівок даремно.

Регіони, де вмикається сирена

Повітряні сили фіксують маршрут слідування ракети. У процесі вона може змінювати свій курс праворуч, ліворуч чи взагалі пропадати з радарів. Тому по цьому курсу, плюс праворуч та ліворуч вмикається сирена, бо точної цілі ракети визначити важко.

Ракети є дуже малопомітними цілями та ще й програмують свій курс.

"Літаки можна побачити нашими засобами – розвідки, супутниковими, іншими механізмами. А от відрив ракети від них простежити фактично неможливо. А вони запускають цих ракет з десяток, двадцяток", - зазначає Юрій Ігнат. За його словами, українська ППО визначає приблизно 10% ворожих ракет.

Нагадаємо, що у Міноборони розповіли, як українці мимоволі стають коригувальниками ворожого вогню.

Нагадаємо, що сучасні ПЗРК "Startreak" надає Україні Велика Британія, чи допоможе це захистити небо.

Нагадаємо, що експерти з'ясували, як війна вплинула на життя та свідомість українців.