Мінфін повідомляє про 30% втрати економіки в ході війни, проте про дефолт не йдеться

Триває четвертий тиждень війни, яку підступно розпочала росія, почавши бомбити міста України 24 лютого 2022 року. Однією з імовірних задач, які поставив перед собою терористичний правитель рф - якщо не підкорення, то знищення економіки та будь-якої інфраструктури нашої країни, шляхом руйнації підприємств. Станом на 21 березня, за повідомленням телеканалу Рада, під час телемарафону міністр фінансів Сергій Марченко розповів, чи загрожує Україні дефолт.

Чи загрожує Україні дефолт

Марченко пояснив, що дефолт Україні не загрожує через те, що цього року наша країна не має великого боргового навантаження і ретельно обслуговує та погашає такі борги.

"Дефолт Україні не загрожує. По-перше, тому що ми не маємо великих виплат. До вересня ми маємо графік помірних виплат. У вересні є необхідність виплатити 900 млн. доларів, це також незначна сума. Тому немає жодних причин про це говорити", – повідомив Марченко.

Водночас він зазначив, що дефолт загрожує росії.

Нагадаємо, що дефолт країни - це стан, коли вона впродовж 5-7 років не може робити запозичення на зовнішніх ринках. У цей період відкриті запозичення лише у таких організаціях як МВФ, Світовий банк та інші.

Проблеми економіки

Попри більш-менш стабільний стан зовнішніх зобов'язань, внутрішня економіка потерпає. За словами Марченка, близько 30% української економіки або не працює зовсім, або тимчасово.

Оцінку було зроблено Мінфіном враховуючи надходження до бюджету зі сплати податків, зокрема на доходи фізосіб, єдиного соцвнеску та інших. Марченко зауважив, що це приблизна оцінка, але можна з упевненістю сказати, що третина економіки не функціонує.

"Зараз така ситуація, що наші податкові надходження зовсім не покривають наші потреби, основний канал – це запозичення, внутрішні та зовнішні. Потреби на армію та інші важливі, чутливі речі які ми фінансуємо з бюджету", – пояснив міністр. Він додав, що у воєнних умовах фінансуються лише захищені видатки та військові потреби.

Урядові кроки для умов праці бізнесу

За словами Марченка, війна – це складний період для всіх, і уряд намагається створити умови, за яких передусім би міг працювати бізнес де це можливо, аби можна було створити нові робочі місця.

Міністр також прокоментував ухвалені Верховною Радою податкові пом’якшення для бізнесу, а також пропозиції президента Володимира Зеленського щодо кредитування бізнесу під 0% річних. За його словами, ініціативи не відображаться суттєво на дохідній частині бюджету.

"Ніхто крім нас, українців, в Україну інвестувати не буде. Єдиний спосіб розвивати економіку – створити умови для розвитку бізнесу тут, всередині".

Нагадаємо, що в Україні створено сайт, який дозволяє знаходити та отримувати допомогу під час війни.

Нагадаємо, що ми писали, як знайти роботу в Україні в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, що виклики постали перед українськими банками через агресію рф підривають банківську систему України.