Газ до Європи імовірно постачатиме Катар, у Німеччині пройшли перемовини та домовились про партнерство

На тлі вторгнення росії в Україну, цивілізований світ продовжує посилювати санкції, щоб зупинити ненаситну військову агресію. Домогтися цього хочуть економічними втратами, дестабілізацією та знищенням економіки на всій території країни-терориста. Черговим "цвяхом" у домовину російської держави може стати ембарго на нафту від ЄС, пише dw.com.

Відмова від російських нафтопродуктів та газу

Уряди країн Євросоюзу розглядатимуть накладення нафтового ембарго на росію. Країни Балтії, зокрема Литва, наполягають на введенні ембарго як наступного логічного кроку.

Німеччина наразі застерігає від надто швидких дій через і без того високі ціни на енергоносії в Європі. Росія постачала газ для ЄС на 40% свого газу, а Німеччина одна з найбільш залежних економік ЄС. Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.

Перемовини з Катаром

На тлі цих новин, позитивним сигналом може бути угода про довгострокове партнерство, яке було підписане між Німеччиною та Катаром, найбільшим постачальником зрідженого природного газу. 20 березня міністр економіки ФРН Роберт Хабек відвідав Доху та повідомив про довгострокове партнерство у сфері енергетики.

Він зазначив, що це крок на шляху здобуття більшої незалежності від росії на тлі російського вторгнення в Україну.

Після зустрічі в Досі з еміром Катару шейхом Тамімом бен Хамадом Аль Тані Хабек заявив, що сторони домовилися про довгострокове енергетичне партнерство. Він повідомив, що емір продемонстрував навіть ширшу підтримку, ніж очікувалося.

Зріджений газ з Катару

За словами Роберта Хабека, під час його візиту були присутні глави німецьких компаній. Тепер лишається дочекатися, коли будуть проведені конструктивні переговори щодо укладання контрактів. Наразі про обсяги зрідженого газу також не повідомляється.

До візиту з еміром Катару, Хабек заявляв, що йдеться і про короткострокові, і про довгострокові постачання газу. Міністр підкреслив, що необхідно форсувати спорудження у Німеччині терміналів для прийому ЗПГ.

Як зазначив Хабек, узгоджене партнерство з Катаром передбачає не лише постачання ЗПГ до Німеччини, а й розробку відновлюваних енергоносіїв, а також заходи щодо посилення енергоефективності.

Шантаж з боку росії

Як би не затверджували у росії, що санкції цивілізаційних країн не призведуть до дестабілізації у їхній країні, щодо ембарго на нафту рф знову вдасться до того, що вміє найбільше - до шантажу.

Представники рф заявили, що у разі відмови від купівлі нафти, магістральний газопровід до Європи буде перекрито. Однак, якщо будуть знайдені альтернативні джерела постачання газу до осель у Європі, питання у потрібності російського газу відпаде.

Усі рішення щодо санкцій ЄС вимагають консенсусу. Вирішальним рішенням залишиться за Францією, яка очолює 6-місячне головування в ЄС. зазначимо, що раніше президент Еммануель Макрон заявив, що якщо ситуація в Україні погіршиться, не повинно бути "табу" щодо санкцій.

Нагадаємо, що у разі російського вторгнення в Україну газ до Європи очікувано буде постачати Катар, перемовини з яким наразі ведуть США.

Нагадаємо, що Зеленський зустрівся з Еміром Катару та домовився про постачання зрідженого газу, але є декілька нюансів

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував нарощувати газове співробітництво.