Міжнародна космічна галузь демонструє, як просто можна обійтися без начебто "всемогутньої" росії

Санкційне відключення від GPS

Нещодавно головний "космонавт" рф, голова "Роскосмосу" Дмітрій Рогозін закликав "не напружуватися" з приводу відключення росії від міжнародної системи навігації GPS. Про відключення повідомили у "Интерфакс", цитуючи слова Рогозіна, який заявив, що США розглядають питання про відключення Росії у рамках санкцій через війну в Україні.

Він також заявив, що росія має власну супутникову систему — ГЛОНАСС.

"Не варто з цього приводу напружуватися, тому що в кожному вашому смартфоні… є ГЛОНАСС. Після відключення GPS ГЛОНАСС працюватиме. У нього така сама точність, як у GPS. Тому все добре".

Слід сказати, що система ГЛОНАСС працює не так точно і практично ніхто - ні у світі, ні у самій рф - цією системою навігації не користується. Адже це ще радянська радіонавігаційна супутникова система, розроблена на замовлення Міністерства оборони СРСР.

Про відмову "Роскосмосу" від участі спільної марсіанської місії ExoMars

Європейське космічне агентство відмовилося від співпраці з "Роскосмосом" у спільній марсіанській місії ExoMars. Натомість Рогозін заявив, що росія виведе свою місію на Марс самостійно.

"Ми втрачаємо кілька років, але повторимо наш посадочний модуль, забезпечимо його ракетою-носієм "Ангара" і з нового стартового комплексу космодрому "Восточный" проведемо самостійно цю дослідницьку експедицію без всяких європейських "друзів"", - впевнено завірив очільник космічного відомства.

Про Starlink для України

У той час, як росію обмежують у доступі до всього цивілізаційного простору, відомий мільярдер Ілон Маск постачає в Україну свої системи супутникового інтернету Starlink.

Рогозін назвав Ілона Маска "мурлом" опустившись на рівень своїх печерних земляків, та привернувши до себе увагу гумористів та стендаперів.

У відповідь на відверто хамські заяви Рогозіна відомий хорошим почуттям гумору Маск заявив, що в українців виникли складнощі із використанням інтернету, який працює з перебоями. За словами Маска, можливо, це пов'язано із "поганою погодою". Тому SpaceX вирішила допомогти українцям.

Про загрозу існування МКС

Одне з питань, яке постало ребром у міжнародній космічній галузі - доля Міжнародної космічної станції (МКС). Зазначимо, що існує ця станція завдяки злагодженій роботі 15 країн світу у тому числі - США та росії.

Зараз на МКС знаходяться два російські космонавти, чотири американські астронавти і один астронавт з Німеччини. Від початку вторгнення росії в Україну, 24 лютого 2022 року, Німецький аерокосмічний центр припинив будь-яку співпрацю з росією.

Колишній астронавт NASA Джон Грюнсфелд зазначає, що настрій серед астронавтів, які зараз знаходяться на борту МКС, "такий самий, як тут, на планеті Земля". Екіпаж не раз пролітав над територією України та бачив усю розруху, яку принесла Росія в Україну.

Своєю чергою, голова "роскосмосу" під час перепалки в Twitter з американським астронавтом Скоттом Келлі став загрожувати знищенням космічної станції.

До речі, про те, "хто врятує МКС від некерованого сходу з орбіти та падіння на територію США чи Європи", не задумуючись сповістив той самий Ілон Маск, який заявив, що SpaceX залюбки врятує МКС.

Також Маск продовжує тролити Рогозіна та піджартовувати над ним у той час, як нові й нові партії "космічного інтернету" доставляють українцям. На коментар Рогозіна щодо пропозиції Маска зійтися із путіним у двобої, путіну з ним у двобої, він запропонував тому 10% від перегляду двобою. Та запропонував поставити на гравця, розмістивши карикатуру, яка зображає путіна верхи на ведмеді та, власне, Маска з вогнеметом.

Рогозін насмішив спільноту тим, що заявив, що в прогнозовано швидкому майбутньому, всі компанії, які залишили рф, знову повернуться через "жадобу".

Нагадаємо, на тлі російської агресії Ілон Маск забезпечив українцям доступ до супутникового інтернету Starlink.

Нагадаємо, Японія може "поділитися" з Україною даними власних супутників спостереження, що дозволить відслідковувати переміщення російських окупантів.

Нагадаємо, NASA профінансує розробку проєкту нової космічної станції, створенням якої займатимуться три приватні компанії із США.