У CША підготували законопроєкт, який заблокує РФ шлях ухилення від санкцій за допомогою криптовалют

Воррен написала це у своєму Twitter, вона підкреслила, що Америка не може дозволити російському лідеру і його прибічникам приховувати своє багатство й ухилятися від економічних санкцій за допомогою криптовалют.

"Ми не можемо дозволити Путіну та його помічникам приховувати свої багатства та ухилятися від економічних санкцій за допомогою криптовалюти. Мій новий законопроєкт з сенатором Джеком Рідом, Марком Варнером, сенатором Джоном Тестером, закриє цей потенційний шлях для ухилення та забезпечить притягнення Росії до відповідальності", - додала сенатор.

Щоб посилити економічний тиск на Росію, сенатор Елізабет Воррен планує запровадити закон, спрямований на боротьбу з використанням біткойна та інших криптовалют для ухилення від жорстких санкцій за війну проти України.

Що передбачає новий законопроєкт

Законопроєкт надавав Міністерству фінансів повноваження забороняти криптовалютним біржам під юрисдикцією США обробляти транзакції з адресами, пов’язаними з росіянами, і надавав президенту повноваження застосовувати вторинні санкції до іноземних бірж, які ведуть бізнес з особами, підданими санкціям, і компаніями, або державні установи, - йдеться у документі.

Метою вторинних санкцій є змусити ці іноземні біржі вибирати між веденням бізнесу зі США або санкціонованими росіянами, такими як їхній президент Володимир Путін, і багато олігархів.

"Путін та його друзі можуть переміщувати, зберігати та приховувати свої статки за допомогою криптовалют", – сказала Воррен у заяві.

Закон також намагатиметься пролити більше світла на темний, переважно нерегульований світ криптовалют та віртуальних активів, відмінною рисою яких є анонімність. Це вимагатиме, щоб платники податків США, які здійснюють трансакції з криптовалютами в офшорі на суму понад 10 000 доларів США, повідомляли про ці активи в Мережу з контролю за фінансовими злочинами Міністерства фінансів.

Воррен разом із сенаторами-демократами Марком Варнером, Джеком та Джоном Тестером розробили цей Закон про посилення дотримання санкцій щодо цифрових активів. Супутній законопроєкт в Палаті представників внесе демократ Бред Шерман.

Чому сенатор критикувала криптовалюти

Раніше Воррен була відвертим критиком криптовалют. Вона піддавала сумніву захист споживачів, а також вказувала на дестабілізаційний ризик для фінансової системи.

Вона спільно з іншими члени Конгресу посилили свою стурбованість після того, як США та їхні союзники ввели широкі санкції проти Росії за вторгнення в Україну. Північна Корея та Іран протягом останніх років використовували криптовалюти, щоб уникнути санкцій проти цих країн, а російські хакери вимагали викуп у криптовалютах, оскільки її важко відстежити.

"Зараз відбуваються мільйони трансакцій, які абсолютно не регулюються, і ніхто не перевіряє, хто що отримує", — сказала Воррен голові Федеральної резервної системи Джерому Пауеллу на слуханнях 3 березня.

Вона вважає, що санкції можуть дуже ускладнити російським компаніям, політичним лідерам та мільярдерам переміщення грошей у традиційній фінансовій системі, існує інший тіньовий, нерегульований світ, до якого вони можуть звернутися.

2 березня Воррен, Ворнер, Рід і голова банківського комітету Сенату Шеррод Браун, демократ з Огайо, написав міністру фінансів Джанет Йеллен, висловивши ці занепокоєння. Восени минулого року у звіті Мінфіну попереджалося, що криптовалюти може бути використана для "зменшення ефективності американських санкцій", а представник департаменту заявив цього місяця, що адміністрація Байдена контролює, як росіяни використовують цифрову валюту.

Але незрозуміло, чи набере законопроєкт достатньо голосів для прийняття. Сім інших сенаторів, усі демократи, підписали контракт у якості співавторів. Представники адміністрації та експерти галузі применшують потенціал використання криптовалюти, щоб дозволити Росії приховати або перерахувати свої гроші, щоб значно ухилитися від санкцій, які були накладені на її центральний банк, деякі великі компанії та олігархів, пов’язаних з Путіним.

Основні біржі криптовалют підпадають під дію правил банківської таємниці США та міжнародного рівня та боротьби з відмиванням грошей. І хоча транзакції з криптовалютами є анонімними, ці правила ускладнюють використання валюти для здійснення покупок, не залишаючи цифрових слідів для контролю чи правоохоронних органів. Законодавство Воррен посилить його, додавши нові вимоги до американських та іноземних валют.

Нагадаємо, що криптовалюти в Україні остаточно стали легальними, що передбачає підписаний президентом закон.

Нагадаємо, що Мінцифра запустила сайт збору пожертв у криптовалюті на протидію агресору.

Нагадаємо, що український криптопростір об'єднався та зібрав допомогу для ЗСУ в 50 млн доларів.