Україна зробила запит на високоточні супутникові знімки у Японії, щоб швидше виявляти ворога

Якісні зображення високої роздільної здатності могли б ефективніше протистояти атакам російських військ, про це повідомляє Nikkei.

За повідомленням, українці шукають можливості отримати наземні зображення високої роздільної здатності, щоб краще відстежувати переміщення російських військ. Зазначається, що японські супутники обладнані радаром із синтетичною апертурою (SAR), який може робити зображення вдень і вночі, а також через хмари та інші перешкоди в атмосфері.

Деякі з цих супутників належать уряду, інші — приватним компаніям. Рішення, щодо надання знімків для українців прийматиме Агентство національної безпеки, а не комерційні супутникові оператори, оскільки зображення будуть використані у військових цілях. Приймаючи рішення, уряд також врахує ситуацію в Україні.

Продаж японських супутникових даних закордонним клієнтам дозволений за певних умов, але дані повинні бути зашифровані, щоб запобігти використанню ворожими групами.

Запит на отримання даних надійшов безпосередньо від українського уряду до японських операторів супутника SAR. Україна також просить надати дані про зображення, які належать уряду Японії. Україна звернулася ще до низки країн, з подібним запитом.

Як працює SAR-супутник та його особливості

Супутники зі спостереження за Землею перетворилися на пильні очі української розвідки. В основі принципу дії SAR лежить технологія двох- та тривимірного мапінгу ландшафту за допомогою випромінювання і прийому відбитого від Землі радіохвильового сигналу.

Під час руху супутника орбітою відбиті від земної поверхні радіохвилі в режимі реального часу надходять на приймальну антену супутника, записуються та порівнюються між собою, а потім за допомогою програмного забезпечення (такого як ENVI) трансформуються у візуальне зображення.

Оскільки в основі функціонування SAR покладено принцип прийому радіохвильового сигналу, моніторинг ландшафту може здійснюватися за будь-яких погодних умов та часу доби.

При використанні угруповань SAR-супутників можна отримати 3D-картинку зонованого ландшафту, що виявляється неможливим у разі застосування оптичних супутникових камер.

Використання інтерферометричних радарів із синтезованою апертурою (InSAR) дозволяє отримати інформацію щодо геодезичних процесів: руху земної кори, вулканічної активності. А під час бойових дій — локалізувати місця руйнувань та оперативно оцінити обстановку.

Нагадаємо, що Ryanair пообіцяли повернутися в Україну "в осяжному майбутньому"

Нагадаємо, що супутник "Січ-2-30" за місяць після запуску з’явився у базі даних Космічних військ США.

Нагадаємо, що до війни Україна планувала побудувати власний космодром, розглядалися різні варіанти, у тому числі й авіакосмодром.